DANI SIGURNIJEG INTERNETA U PŠ SALINOVEC

Autor: Renata Papec, 5. 3. 2017.

Internet je svjetska računalna mreža koja povezuje mnoga računala i druge računalne mrežu u jednu cjelinu s namjerom razmjene podataka i korištenje raznih sadržaja, usluga i servisa. Za korisnika  koji se na pravilan način služi njime, Internet označava bogat izvor informacija potrebnih za sve oblike edukcije i komunikacije,

no korištenje Interneta krije i mnoge rizike i opasnosti, posebice za djecu i mlade koji puno istražuju i nisu ih svjesni.

Obilježavajući Dan sigurnijeg interneta učenici PŠ Tina Ujevića Salinovec zajedno sa svojom učiteljicom Martinom Brežni izradili su prigodne materijale čime su ukazali na mnogobrojne opasnosti koje prijete korisnicima Interneta. Kroz radove koji su prezentirani u obliku mentalnih mapa, plakata, stripova, raznih edukativnih crteža i powerpoint prezentacija, analizirali su zaštitu osobnih podataka prilikom korištenja Interneta, opasnosti koje prijete od zloćudnih programa pa sve do Internet ovisnosti i počinjenja kaznenih djela na štetu djece i maloljetnika putem internetskih mreža (cyberbullying). Neki od radova objedinjeni su na panou u informatičkoj učionici kao podsjetnik za pravilno i sigurno korištenje Interneta.

M.B.