Aktivnosti

Muzejske križaljke

Autor: Suzana Jagić, 31. 5. 2022. 08:53

Učenici viših razreda u sklopu dodatne nastave Povijesti osmislili su muzejske križaljke nadahnute muzejima koje su posjetili tijekom godine te djelovanjem Nikole Fallera, autora prve hrvatske križaljke, rođenog prije 160 godina na posjedu Pahinsko.

[više]

Na međunarodnoj konferenciji u Vodicama predstavljen školski projekt „Moj grad u muzeju“

Autor: Suzana Jagić, 26. 5. 2022. 08:56

Od 15. 5. 2022. do 18. 5. 2022. održana je 1. međunarodna konferencija za učitelje razredne nastave, obrazovne stručnjake i znanstvenike u primarnom obrazovanju u organizaciji Hrvatske zajednice osnovnih škola.Konferencija je održana u Vodicama, a na njoj su aktivno sudjelovale dvije učiteljice naše škole: Ivančica Krtanjek i Suzana Jagić.

[više]

Međunarodni dan muzeja – završnica školskog projekta „Moj grad u muzeju“

Autor: Suzana Jagić, 23. 5. 2022. 08:46

Povodom Međunarodnog dana muzeja, 18. svibnja, svoja vrata otvorio je Muzej planinarstva Ivanec te u sklopu školskog projekta "Moj grad u muzeju" učinio muzejske sadržaje dostupnim najmlađim članovima društva sukladno podtemi manifestacije „Moć izgradnje zajednice".Muzej su sa svojim učiteljicama 19. i 20. svibnja 2022. posjetili učenici 3. a, b, c i d razreda.

[više]

Pavla Olman osvojila je nagradu na likovnom natječaj „Erik/a“

Autor: Suzana Jagić, 22. 5. 2022. 08:49

Uz izložbu „Erik/a – vunasti nosorog“ Gradski muzej Varaždin raspisao je likovni natječaj za djecu vrtićke dobi i učenike osnovnih i srednjih škola koji je bio otvoren od 6. travnja do 2. svibnja ove godine. Pozivu su se odazvale tri vrtićke ustanove, 10 osnovnih škola (I. OŠ Varaždin, II. OŠ Varaždin, IV. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, OŠ Beletinec, OŠ Petrijanec, OŠ Petra Zrinskog Jalžabet, OŠ Suhopolje i OŠ Veliki Bukovec) te jedna srednjoškolska ustanova (Elektrostrojarska škola Varaždin).

[više]

Putovali smo "Vremeplovom ivanečkih muzejskih noći"

Autor: Suzana Jagić, 1. 2. 2022. 07:34

„Muzeji – između stvarnog i digitalnog“ bila je tema ovogodišnje nacionalne manifestacije Noći muzeja koja se i ove godine u Muzeju planinarstva Ivanec odvijala na digitalnim platformama. Putujući „Vremeplovom ivanečkih muzejskih noći“ naši su se učenici Ares Grubač, Helena Težak i Laura Kraš  prisjetili svojih nastupa u sklopu školskog projekta „Moj grad u muzeju“, ali i radosti druženja uz logorsku vatru.

POZIVNICA 📢

Autor: Suzana Jagić, 27. 1. 2022. 07:32

#noćmuzeja #noćmuzeja2022

Pridružite se danas, 28. siječnja 2022. u 18.00 sati događaju Noć muzeja 2022. u Muzeju planinarstva Ivanec u kojem sudjeluje i naša Škola

Bogat virtualni program na društvenim mrežama vodit će vas kroz „Vremeplov ivanečkih muzejskih noći“

Dan selfija u muzeju

Autor: Suzana Jagić, 19. 1. 2022. 13:10

Znate li da se 19. siječnja u svijetu obilježava Museum Selfie Day – Dan selfija u muzeju? Ovu su činjenicu s oduševljenjem prihvatili mali povjesničari te je predložili kao aktivnost školskog projekta „Moj grad u muzeju“. Zbog složene epidemiološke situacije nedostaju im posjete i planirane radionice u muzejima, no sjećanja na zanimljive muzeje koju su posjetili prijašnjih godina i osjećaje ugode prilikom susreta s postavama muzeja potakla su ih na kreiranje digitalne knjižice uspomena i napravljenih selfija u muzejima.

[više]

„Ivanečke baštinske priče“ u emisiji Vekerica

Autor: Suzana Jagić, 3. 11. 2021. 08:42

Film o bogatoj povijesnoj, etnografskoj i planinarskoj baštini Ivanca i ivanečkog kraja pod nazivom „Ivanečke baštinske priče“ koji je nastao povodom obilježavanja Dana europske baštine predstavljen je u emisiji Vekerica na VTV televiziji. Film su predstavili učenici koji su u njemu sudjelovali, Iva Friščić i Simon Herceg, njihova učiteljica Suzana Jagić te autorica filma Ana Škriljevečki. Zajedno s učenicama Martom Friščić i Enom Klapčić, također sudionicama filma, dali su kraći intervju i za emisiju Kreativni izazov.

„Ivanečke baštinske priče“

Autor: Suzana Jagić, 27. 10. 2021. 08:33

Manifestacija „Dani europske baštine“ nastoji tijekom rujna i listopada predstaviti i promovirati zajedničku kulturnu baštinu svih europskih zemalja, regija, gradova i manjih sredina. Tema ovogodišnjeg izdanja bila je „Baština za sve!“ kojom se nastojalo potaknuti zajedništvo, suradnja, uključivost i jednake mogućnosti za sve društvene skupine da dožive kulturnu baštinu.

Muzej Dvor Trakošćan

Autor: Suzana Jagić, 15. 9. 2021. 08:40