> Naslovnica  > eTwinning  > Vijesti
Vijesti 2023./2024.

Europska oznaka kvalitete (European Quality Label)

Autor: Suzana Jagić, 29. 1. 2024. 07:09

Učiteljici Suzani Jagić dodijeljena je prestižna nagrada, Europska oznaka kvalitete (European Quality Label - EQL) za eTwinningov projekt "A WORLD OF LAKES". Europsku oznaku kvalitete dodjeljuje Središnja organizacija za potporu eTwinningu (Central Support Organisation - CSO) sa sjedištem u Bruxellesu.This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.

Nacionalna oznaka kvalitete za eTwinning projekt A WORLD OF LAKES

Autor: Suzana Jagić, 28. 10. 2023. 07:13

Za europski projekt u ivanečkoj osnovnoj školi dodijeljena je nacionalna oznaka kvalitete eTwinning. Učiteljica Suzana Jagić nagrađena je nacionalnom oznakom kvalitete za pojedinačni projektni rad i međunarodni projekt A WORLD OF LAKES. Oznaku kvalitete eTwinning dodjeljuje Nacionalna organizacija za potporu pojedine države, a pruža konkretnu evaluaciju temeljenu na zajedničkom pedagoškom okviru te priliku da se rad i poboljša. Oznaka kvalitete eTwinning veliko je priznanje za mentoricu, učenike i školu te ujedno odgovornost i poticaj za daljnji predani rad.

Arhiva naših vijesti

OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec nagrađena oznakom eTwinning škole za 2018. – 2019.

Ivanečka osnovna škola s ponosom nosi novu međunarodnu eTwinningovu oznaku kvalitete za 2018. – 2019. godinu. Oznaka kvalitete za eTwinning škole uvedena je 2017. kao priznanje i nagrada za sudjelovanje, predanost i posvećenost eTwinningu tima  učitelja, učenika i cijele uprave škole. Postupak prijave tekao je u dvije etape, od prosinca 2017. do ožujka 2018. godine.

U prvoj etapi izvršeno je provjeravanje tri stavke – je li škola uključena u eTwinning projekte više od dvije godine, sudjeluju li u vrijeme prijave barem dva učitelja aktivno u projektima te je li škola sudjelovala na europskom eTwinning projektu s Nacionalnom oznakom kvalitete u posljednje dvije godine. Nakon toga uslijedila je druga etapa prijave koja se sastojala od zahtjevnog ispunjavanja upitnika samoprocjene koji je sadržavao šest kriterija. Putem upitnika škola je morala predstaviti sve aktivnosti u kojima se vidjela osviještenost učenika i svih djelatnika škole o važnosti odgovornog korištenja Interneta, aktivnu suradnju skupine od tri ili više učitelja u radu na eTwinning aktivnostima, barem dvije skupine učenika uključenih u rad na eTwinning projektima, barem dva učitelja koji aktivno sudjeluju u aktivnostima te koji su sudjelovali u jednom ili više eTwinning obrazovnim aktivnostima i događajima te njihovu suradnju u strateškom razvoju škole. Sve aktivnosti eTwinninga trebale su biti javno prikazane te se trebalo dokazati da se eTwinningova promotivna aktivnost održala unutar škole ili unutar lokalne zajednice u godini dodjele eTwinning nagrade.

Oznaku eTwinning škole dobilo je početkom travnja 2018. ukupno 1211 škola, a od toga 40 dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola dolazi iz Hrvatske. OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec jedina je škola s područja Varaždinske županije nagrađena novom eTwinningovom nagradom. Njezin je rad prepoznat u područjima kao što su digitalna praksa, praksa eSigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanja stalnog stručnog usavršavanja djelatnika te promicanja praksi za suradnju u učenju među svim djelatnicima škole te učenicima.

Uz oznaku kvalitete najavljen je i paket iznenađenja za učenike i učitelje!

U prilogu se nalazi popis svih nagrađenih škola te informacije o samoj nagradi, kao i aktivnosti eTwinninga provođene u našoj školi.

102 hrvatska projekta s Europskom oznakom kvalitete za 2017. godinu

h22https://youtu.be/UjiBDoBpkdshttps://youtu.be/UjiBDoBpkdsttps://youtu.be/UjiBDoBpkds

Prve Europske oznake kvalitete

Učiteljica Povijesti Suzana Jagić dobitnica je i dvije Europske oznake kvalitete (European Quality Label) za rad na međunarodnim projektima Hearts & Valentines  te Let's share our summer. Tim nagradama projekti su ocijenjeni kao izvrsni, a rad učiteljice i njezinih učenika prepoznat je na najvišoj europskoj razini.

Prve nagrade eTwinning Quality Label i eTwinning Pupils Quality Label

za ivanečku osnovnu školu

Naša je škola prvi put nagrađena s prestižnom nacionalnom eTwinning nagradom eTwinning Quality Label i eTwinning Pupils Quality Label.  Nagrade za kvalitetu projekata Hearts & Valentines  te za projekt Let's share our summer

dobili su ivanečki osnovnoškolci sa svojom učiteljicom Suzanom Jagić. Treću  nagradu za kvalitetu projekta  Pokusi su nova fora osvojila je učiteljica Melita Brodar.

Oznake kvalitete poticaj su za sudjelovanje u novim projektima i aktivnu međunarodnu suradnju s eTwinning zajednicom.

« Ožujak 2024 »