Ivanec, 4. 11. 2014.

Održan susret učenika naše škole s Leom Friščićem

U sklopu proslave  175-e godišnjice naše škole kroz redovnu aktivnost susreta s bivšim učenicima naše škole održan je još jedan susret, a ovaj put gost je bio Leo Friščić gitarist i back vokal Cold Snap-a.

No, Leo je daleko više nego samo gitarist i back vokal Cold Snap-a. On je multimedijalni umjetnik koji komponira glazbu za Cold Snap (a to je prije radio i u Microwaving Thru Head(ex)-u), elektroničku ambijentalnu i industrial glazbu pod imenom Smogart, glazbu za kazališne predstave (dječje predstave), performanse poput večeri poezije, glazbu za igrice.

Tonski je majstor u Kerekesh teatru u kojem radi i fotografije za plakate i letke te plakate i letke. Izrađuje multimedijalna umjetnička djela koja prezentira na izložbama te glazbene spotove i trailere za predstave.  Druženje je bilo iznimno zanimljivo, a završilo je dijeljenjem autograma i zajedničkom fotkom.

Održan susret učenika naše škole s Miloradom Batinićem

Školska knjižnica bila je mjesto i drugog susreta naših učenika s bivšim učenicima naše škole. Ovaj put gost je bio podpredsjednik Sabora i gradonačelnika Ivanca Milorad Batinić. Gradonačelnik je ujedno i sin bivše učiteljice naše škole Marije Batinić. Učenici su kroz razgovor s gradonačelnikom stvorili sliku o tome kako je bilo odlaziti u našu školu u doba njegovog djetinjstva. Saznali su i kako izgleda biti političar te što ga je navelo sa se počne baviti politikom.

Susret s učenicima – članovima Povijesnih skupina i Novinarske grupe trajao je jedan sat u ugodnoj atmosferi. Gradonačelnik je predložio da ga pozovemo još jednom, kojom prilikom bi tema razgovora bila rasprava o tome kako učenici doživljavaju grad i kako ga vide u budućnosti. Razgovor s ovog susreta će biti objavljen u Kukuljici, a najinteresantniji dijelovi u posebnom poglavlju školske monografije.

Održan prvi susret bivšeg i sadašnjih učenika naše škole

U školskoj je knjižnici ugošćen prvi od bivših učenika naše škole, gospodin Marijan Kraš, viši knjižničar,  ravnatelj ivanečke i varaždinske gradske knjižnice, rodom Ivančan, zaljubljenik u ivanečku povijest, autor i urednik cijelog niza djela o kulturnoj povijesti, biografskih bilježaka o zavičajnim umjetnicima, o zaštiti prirode ivanečkog kraja te Ivanečke bibliografije.

Susret s učenicima – članovima Povijesnih skupina i Novinarske grupe potrajao je pola sata dulje od predviđenog jednog sata, stoga što su učenici uz pripremljena pitanja imali još veći niz pitanja koja su im padala na pamet u razgovoru s gospodinom Krašem. Atmosfera je bila ugodna, a učenici su uspoređivali doživljaje, otkrivajući sličnosti i razlike pohađanja škole. Razgovora će biti objavljen u Kukuljici, a najinteresantniji dijelovi u posebnom poglavlju školske monografije.

« Rujan 2017 »