Naziv projekta:

Energetska obnova zgrade Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Područne škole Kuljevčica, na adresi Jerovec 197, 42240 Ivanec

Kratki opis projekta:

Ovim projektom želi se unaprijediti energetska učinkovitost zgrade Područne škole Kuljevčica. Odnosno, svrha ovog projekta je smanjenje potrošnje primarne energije u zgradi Područne škole Kuljevčica provedbom aktivnosti energetske obnove. Energetska obnova će uključivati povećanje toplinske zaštite vanjskog zida, toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru, zamjenu vanjske stolarije, poboljšanje postojećeg sustava grijanja te zamjenu postojećeg sustava pripreme PTV-a sustavom koji koristi obnovljive izvore energije..

Navedenim mjerama doći će do povećanja energetske učinkovitosti zgrade koja će se očitovati u uštedi potrebne toplinske energije za 80,57%.

Ciljevi i očekivani rezultati:

Projekt se provodi sukladno Operativnom programu Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnoj osi 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije, Investicijskom prioritetu 4c Podupiranje energetske učinkovitosti, pametnog upravljanja energijom i korištenja OIE u javnoj infrastrukturi, uključujući javne zgrade, i u stambenom sektoru, te Specifičnom cilju 4c1 Smanjenje potrošnje energije u zgradama javnog sektora.

Projekt pridonosi ostvarenju ciljeva Direktive o energetskoj učinkovitosti (2012/27/EU), Dugoročne strategije za poticanje ulaganja u obnovu nacionalnog fonda zgrada Republike Hrvatske i Trećeg Nacionalnog akcijskog plana energetske učinkovitosti.

Obnovom energetske funkcionalne cjeline (ETC-a) projektirana je ušteda toplinske energije za grijanje (QH,nd) nakon provedbe projekta od (%)

80,57%

Projektirana ušteda toplinske energije zadovoljava sektorski specifični kriterij prihvatljivosti definiran Pozivom ref.br.KK.04.2.1.04, a to je ušteda energije za grijanje / hlađenje na godišnjoj razini (kWh/god) od najmanje 50% u odnosu na godišnju potrošnju energije za grijanje / hlađenje prije provedbe projekta (QH,nd).

Navedeni cilj će se postići kroz provedbu sljedećih aktivnosti:

• izrada glavnog projekta energetske obnove s pripadajućim elaboratima
  • povećanje toplinske zaštite vanjskog zida,
  • povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru,
  • zamjena vanjske stolarije,
  • poboljšanje postojećeg visokoučinkovitog sustava grijanja,
  • stručni nadzor građenja,
  • projektantski nadzor,
  • usluga koordinatora zaštite na radu tijekom građenja,
  • energetski pregled zgrade, izrada izvješća o energetskom pregledu zgrade i energetskog certifikata nakon provedene energetske obnove,
  • upravljanje projektom i administracija,
  • promidžba i vidljivost projekta.

Ukupna vrijednost projekta:

Procijenjena ukupna vrijednost projekta iznosi 937.453,50 HRK. Od toga 536.475,00 HRK, sufinancira Europski fond za regionalni razvoj kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020., Prioritetnu os 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Razdoblje provedbe projekta:

Ukupno trajanje projekta je maksimalno 24 mjeseca od datuma potpisa ugovora, odnosno najkasnije do 02.01.2021.

Kontakt osoba za više informacija: Damir Jagić, ravnatelj OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec

Naziv projekta:

Energetska obnova zgrade Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Područne škole Prigorec, na adresi Prigorec 83a, 42240 Ivanec

Kratki opis projekta:

Ovim projektom želi se unaprijediti energetska učinkovitost zgrade Područne škole Prigorec. Odnosno, svrha ovog projekta je smanjenje potrošnje primarne energije u zgradi Područne škole Prigorec provedbom aktivnosti energetske obnove. Energetska obnova će uključivati povećanje toplinske zaštite vanjskog zida, toplinske zaštite poda prema negrijanom prostoru, toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru, zamjenu vanjske stolarije, te poboljšanje postojećeg sustava grijanja.

Navedenim mjerama doći će do povećanja energetske učinkovitosti zgrade koja će se očitovati u uštedi potrebne toplinske energije za 74%, uštedi godišnje potrebne primarne energije za 82% kao i smanjenju emisije CO2 za 88%.

Ciljevi i očekivani rezultati:

74%

Navedeni cilj će se postići kroz provedbu sljedećih aktivnosti:

• izrada glavnog projekta energetske obnove s pripadajućim elaboratima
  • povećanje toplinske zaštite vanjskog zida,
  • povećanje toplinske zaštite poda prema negrijanom prostoru,
  • povećanje toplinske zaštite stropa prema negrijanom prostoru,
  • zamjena vanjske stolarije,
  • ugradnja novog visokoučinkovitog sustava grijanja ili poboljšanje postojećeg,
  • stručni nadzor građenja,
  • projektantski nadzor,
  • usluga koordinatora zaštite na radu tijekom građenja,
  • upravljanje projektom i administracija,
  • promidžba i vidljivost projekta.

Ukupna vrijednost projekta:

Procijenjena ukupna vrijednost projekta iznosi 915.442,00 HRK. Od toga 420.965,80 HRK, sufinancira Europski fond za regionalni razvoj kroz Operativni program Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020. Prioritetnu os 4 Promicanje energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije.

Razdoblje provedbe projekta:

Ukupno trajanje projekta je maksimalno 24 mjeseca od datuma potpisa ugovora, odnosno najkasnije do 26.02.2021.

Kontakt osoba za više informacija:

Damir Jagić, prof.

OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec