> Naslovnica  > Erasmus+  > Aktivnosti
Aktivnosti - Erasmus+ KA229 projekt

KORIŠTENJE SUNČEVE ENERGIJE Vijest ima dokument u privitku

Autor: Damir Švelec, 11. 1. 2021. 19:31

Učenici 8.b i d. razreda su u okviru dodatne nastave fizike proveli istraživanje o korištenju solarne energije. Istraživanje je obuhvaćalo kućanstva učenika naše škole. Učenici uz izradili prezentaciju u kojoj je opisano kako rade solarne ćelije i na koje se načine koriste u kućanstvu. Prikazani su podaci o zastupljenosti ćelija u kućanstvima učenika naše škole. Osim toga, učenici su prenijeli intervju s gospodinom Goranom Ribićem iz tvrtke Tesla o prednostima i nedostacima uporabe solarnih ćelija.

Čuvajmo okoliš i pravilno zbrinjavajmo otpad(EE) Vijest ima dokument u privitku

Autor: Renata Papec, 23. 12. 2020. 19:04

Učenici šestog b. i d. razreda su na satovima informatike pod mentorstvom učiteljice informatike Renata Papec izradili prezentacije koje se bave tematikom očuvanja okoliša i zbrinjavanja otpada. Učenici su obrađivali tematiku u sklopu aktivnosti Erasmus+ projekta Green Energy Saves the Earth. Prezentacije su naknadno preveli na engleski jezik pod mentorstvom svojih učiteljica engleskog jezika Biljane Migač i Marine Putar. U prilogu možete pogledati neke od prezentacija.

Erasmus Days 2020. u našoj školi

Autor: Suzana Jagić, 27. 11. 2020. 18:05

Prigodnim aktivnostima obilježili smo Erasmus Days 2020. Riječ je o godišnjoj proslavi programa Erasmus+, najvećeg programa Europske unije namijenjenog obrazovanju, osposobljavanju, mladima i sportu.

Erasmus dani

Autor: Lana Čiček, 22. 10. 2020. 17:57

Od 15. – 17. listopada ove godine brojne škole diljem Europe obilježile su dane Erasmusa (Erasmus Days).  Učenici i učitelji osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog i područne škole Tina Ujevića su u petak, 16.listopada, uz više od stotinu škola iz Hrvatske sudjelovali u aktivnostima vezanima za Erasmus projekte. Budući da naša škola sudjeluje u Erasmus projektu pod nazivom Green Energy Saves the Earth, ovo je bila idealna prilika za upoznavanje s projektom. Učitelj geografije Josip Kraš izradio je zabavni kviz (https://wordwall.net/resource/4911705/geografija/green-energy-saves-world-host-nations-quiz) uz koji su učenici provjerili svoje znanje o obnovljivim izvorima energije i pokazali sve što znaju o zemljama partnerima. U realizaciji kviza s učenicima sudjelovale su Draženka Stančić i Renata Papec.

Obilježen Svjetski dan čistih planina

Autor: Ivana God, 7. 10. 2020. 17:53

Povodom Svjetskog dana čistih planina, u subotu 03.10.2020., održana je mala eko akcija za učenike 7. b razreda MŠ u Ivancu u organizaciji pedagoginje Vesne Vitez i u pratnji ravnatelja Damira Jagića, učitelja Josipa Kraša i učiteljice Ivane God. Eko akcija provodila se u sklopu aktivnosti Erasmus+ projekta Green Energy Saves the Earth.Program eko akcije je obuhvaćao šetnju relacijom: Bistrica – Vitešinec – Prigorec – Žgano vino. Učenici su tijekom šetnje sakupljali smeće (papire, limenke, plastičnu i staklenu ambalažu) u vrećice koje su po povratku u Ivanec odložili u odgovarajuće kante za smeće.

Web stranica projekta

Autor: Renata Papec, 15. 9. 2020. 17:46

Sve aktivnosti vezane za naš Erasmus+ projekt Green Energy Saves the Earth bit će dostupne na web stranici škole, Facebook stranici:

te na službenoj web stranici projekta:

Naš prvi Erasmus+ KA229 projekt

Autor: Draženka Stančić, 14. 9. 2020. 17:41

Naša škola sudionik je Erasmus+ KA229 projekta Green Energy Saves the Earth. Green Energy Saves the Earth partnerski je projekt škola iz šest država, a bavi se klimatskim promjena, zagađenjem i drugim pitanjima okoliša, projekt podupire uporabu zelene energije iz prirode, bez zagađenja i otpada, kao i uporabu raspoloživih prirodnih i čistih energetskih izvore poput sunčeve svjetlosti, vjetra, vode, valova, geotermalne energije, pare i bioenergije za proizvodnju energije. U projekt su uključene sljedeće škole: Strukovna škola Holboca, Holboca, Rumunjska, Srednja škola Küçükkuyu Fernur Sözen, Küçükkuyu, Ayvacık/Çanakkale, Turska, Prva srednja škola Kalampaka, Kalampaka, Grčka, Srednja škola "Anastasio De Filis", Terni, Italija, OŠ Jordan Jovkov, Varna, Bugarska i naša škola.

5.a 5. b 5. c 5. d 5. e
5. s 6. a 6. b 6. c 6. d