„Prostor za prijatelja“

Aktivnosti:

Povodom Dječjeg tjedna učenici OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec tradicionalno su 12. listopada 2015. bili gosti gradonačelnika i dogradonačelnika Grada Ivanca. Ovogodišnja najvažnija tema razgovora s njima bio je „Prostor za prijatelja“.

Volonteri Volonterskog kluba „Iksići“ gostovali su 29. listopada 2015. u emisiji „Kutionica“ Varaždinske televizije. Predstavili su školski volonterski klub i njihovu inicijativu „Prostor za prijatelja“.

Link na emisiju od 29. listopada  2015 .

Dobitnici smo godišnje volonterske nagrade „Otisak srca“. Bili smo ponosni na primanju nagrade u Muzeju Mimara 14. prosinca 2015. i lijepo smo se proveli u Zagrebu.

„Prostor za prijatelja“ kao volontersku inicijativu prijavili smo na smotru projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja. Projekt smo predstavili 1. travnja 2016. u Čakovcu na 3. međužupanijskoj i 5. županijskoj smotri projekata Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt Građanin.

S projektom „Prostor za prijatelja“ plasirali smo se na 18. državnu smotru projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt Građanin koja je održana 21. V. 2016. u Gornjogradskoj gimnaziji u Zagrebu. Dobili smo veoma pozitivne komentare članova Prosudbenog povjerenstva za sam projekt, ali i za odličnu prezentaciju Hane, Vide, Petra i Simona.

Projekt „Prostor za prijatelja“ putem plakata i dokumentacijske mape dosad smo predstavili  učenicima i učiteljima škole te Županijskom stručnom vijeću učitelja Razredne nastave 20. lipnja 2016.

Za volontersku inicijativu „Prostor za prijatelja“ primili smo 11. lipnja 2016. zahvalnicu župana Varaždinske županije.

Krenuli smo u uređenje „Prostora za prijatelja“. Najprije smo odabrali boju za zidove. Kupili smo i potreban alat za bojanje. Predstavnici razreda bili su Noah i Robert.

Izgled prostorije – pomoćne učionice Informatike prije uređivanja.

Krenuli smo! Prvi je s bojanjem započeo naš Luka.

Bojanju zidova pridružili su se još i učenici Robert, Dino i Ema, naši školski majstori Marijan i Slaven te roditelj volonter Thomas Blum.

Kupili smo namještaj i počinjemo s montažom – pomažemo školskim majstorima.

U uređenju „Prostora za prijatelja“ pomagali su nam Grad Ivanec, Edita iz VII. b, učiteljice Jožica Butko, Melita Brodar, Ivančica Krtanjek, Elizabeta Klampfl te ravnatelj Damir Jagić.

Još malo i gotovo…

Uredili smo „Prostor za prijatelja“

Najsrdačnije zahvaljujemo svima koji su nam pomagali i pozivamo vas na službeno otvorenje „Prostora za prijatelja“ 5. rujna 2016!

Nositelji volonterske inicijative: učenici V. d razreda, razrednica Suzana Jagić

« Ožujak 2024 »