Web 2.0 alati - digitalni alati

Word Search Labs

Autor: Renata Papec, 3. 3. 2020.

Word Search Labs  besplatan je i jednostavni  alat koji omogućava stvaranje osmosmjerki. Osmosmjerke se mogu  rješavati online ili ispisati na papir. Za korištenje nije potrebna registracija ili prijava. Alatu možemo pristupiti putem mrežnog preglednika. Alat ima jednostavno sučelje s jasnim uputama za korištenje. Osmosmjerke nam mogu služiti za ponavljanje gradiva ili kao sastavni dio digitalnog Escape rooma. Izrada osmosmjerke moguća je u nekoliko koraka:

• unijeti naziv osmosmjerke

• unijeti željene pojmove (kako bi sustav prepoznao zasebne pojmove korisnik ih može razdvojiti na tri načina: zarezom, razmakom ili unosom jednog pojma u jedan red)

• određivanje željenog smjera i rasporeda (moguće je birati između osam različitih smjerova u kojima se žele rasporediti pojmovi, a osnovni su smjerovi vodoravno, okomito i dijagonalno)

•  definiranje broja slova po stupcima i redovima ( na taj način možemo odrediti veličinu osmosmjerke i prilagoditi ju broju pojmova)

• po želji se mogu unijeti  zaporke kako bi korisnik kasnije mogao izmijeniti osmosmjerku ukoliko on to želi

Koraci izrade: