UI Alati

Curipod

Autor: Renata Papec, 7. 1. 2024.

Curipod je jedna od trenutno vodećih platforma koja koristi AI modele za generiranje lekcija na temelju unesenog teksta, slike ili videa. Učitelji mogu odabrati razinu težine, trajanje i vrstu lekcije, a Curipod će automatski stvoriti lekciju s interaktivnim aktivnostima i pitanjima. Platforma omogućuje učiteljima da svoje lekcije prilagode potrebama i interesima učenika kako bi potaknuli znatiželju, kreativnost i kritičko razmišljanje svojih učenika. Osim kreiranja vlastitih lekcija mogu koristiti i besplatne interaktivne lekcije koje su stvorili drugi učitelji.

Platforma koristi AI komponente za omogućavanje komunikacije s AI programima, kao što su ChatBot, ImageBot, VoiceBot i DALL-E te algoritme za analizu podataka o ponašanju i uspjehu učenika, kao i za pružanje povratnih informacija i preporuka učiteljima i učenicima

Stvaranje accounta i početak rada u Curipodu

Prvi korak kod stvaranja vašeg accounta je dolazak na početnu stranicu Curipoda. Trebate ići u bilo koju internetsku tražilicu i pretražiti „Curipod“ ili kliknete na link https://curipod.com/signup. Tada bi se trebala pojaviti stranica Curipoda. Kliknite na nju. Kada dođete na stranicu, moći ćete vidjeti još nešto o alatu.

Stvaranje accounta po koracima :

1. U gornjem desnom kutu se nalazi narančasti „link“  na kojemu piše „sign up“. Kliknite na njega.

1. Tada ćete označiti jeste li učenik, učitelj ili neki drugi djelatnik škole ili ništa od navedenog (Other).

Treći, četvrti i peti korak možete preskočiti (Skip).

1.  Označite koje predmete učite ili imate.

1.  Označite zbog čega koristite Curipod (što vam se sviđa kod njega).

1.  Upišite naziv svoje škole.

1.  Stvori account (e-mail ili Google).

1.  Kada ste upisali podatke, kliknite „Sign up“.

Uspješno ste stvorili account!

Sada se nalazite na početnoj stranici Curipoda. Možete početi raditi svoj prvi kviz ili prezentaciju.  Možete odabrati predmet ili razred za koji namjeravate napraviti prezentaciju. Možete generirati sadržaj pomoću AI-a ili je sami izraditi. Ako ne znate odgovor na neko pitanje, možete „pitati“ AI za pomoć.

Korištenje Curipoda kao učenik

Odaberite jednu od opcija Log In i Sign Up kao što je gore navedeno. Kod pitanja koja je vaša primarna uloga odaberete mođu ponuđenim opcijama Student. Zatim je potrebno upisati pin lekcije koju s vama dijeli vaš učitelj. Možete i jednostavnije skenirati QR kod koji s vama mogu podijeliti vaši učitelji. Nakon štu skenirate kod ili unesete pin potrebno je da unesete vaše ime. Vaš će učitelji vidjeti vaše ime na ekranu kada se pridružite. Nakon toga možete uživati u lekciji vašeg učitelja.

Razlika između besplatne i plaćene verzije

Besplatna verzija uključuje sve osnovne značajke. To znači da možete dobiti neograničen broj sudionika (ljudi koji mogu sudjelovati na kvizu), pet lekcija, podršku e-poštom i chatom te mogućnost prevođenja teksta 20 puta mjesečno.

Plaćena verzija uključuje sve što i besplatna. Jedini dodatak je neograničen broj lekcija i neograničena mogućnost prevođenja teksta. Plaća se 6.92 eura (7.50 $) mjesečno.

« Srpanj 2024 »