Završila izložba Mladen Genc - ratni foto zapisi

Autor: Renata Papec, 6. 12. 2017.

U našoj školi je nakon dva tjedna otvorenosti za javnost završila izložba Mladen Genc - ratni foto zapisi. Izložbu su u tom periodu razgledali posjetitelji iz naše lokalne zajednice te učenici naše škole.  Za razgledanje izložbe na sadržajniji način učenici Povijesnih skupina učiteljica Sonje Poljak i Suzane Jagić pripremljeni su i bili vodiči izložbe.

Za vođenje izložbom pripremila ih je školska knjižničarka Draženka Stančić. Učili su koje su kvalitete dobro postavljenih i prezentiranih izložbi, kakva je topografija izložbi koja uvjetuje njezin razgled te se detaljnije informirali o autoru i eksponatima izložbe – u ovom slučaju dokumentarističkoj ratnoj fotografiji.

Nakon toga su učenici vodili učitelje i cijele razrede u razgled fotografija. Na taj način učenicima će u jasnijem sjećanju ostati informacije vezane uz Domovinski rat i pojedine sudionike. Naime, na slikama je bilo dosta poznatih ljudi iz našeg kraja koji su se borili u to vrijeme na ratištima na kojima je bio i autor. Iako napravljena izvan školskog kurikuluma ova izložba se uklopila u teme o kojima se govori na satovima Povijesti te Prirode i društva i tako upotpunila svijest o tim temama.

U cijeloj organizaciji izložbe sudjelovale su učiteljice Nada Peček, Jelena Gotal, Zdravka Friščić, Ivančica Krtanjek, Irena Pejnović, Marija Videc, Suzana Jagić, Sonja Poljak, knjižničarka Draženka Stančić i ravnatelj Damir Jagić. Učenici koji su sudjelovali u programu otvorenja te kao vodiči su Mihaela Mašić, 8. b, Ana Cvjetković, 6. c, Lovro Mastelić, 7. b, Tin Posavec, 7. b, Bruno Sonjarić, 7. b, Dominik Krog, 7. b, Borna Grdak, 7. c, Katarina Strugar, 8. d, Ivana Janković, 8. d, Lana Vidman, 8. c, Sara Gotal, 8. c i Scenska grupa nižih razreda.

Zahvaljujemo Vokalnom ansamblu Sakcinski na suradnji pri svečanosti otvorenja te autoru i Udruzi dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Ivanec što su našoj školi poklonili povjerenje i privilegiju da budemo domaćini ovoj izložbi..

« Ožujak 2024 »