DANI SIGURNIJEG INTERNETA

Autor: Renata Papec, 5. 3. 2017.

U našoj školi, već dulje vrijeme sudjelujemo u programu sigurnosti na internetu. Tako smo i ove godine dane sigurnosti na internetu obilježili raznim edukativnim sadržajima. Kako je informatička pismenost, a s njome i upotreba interneta, iznimno važna za napredak djece, smatramo da edukacijom djece možemo smanjiti moguće štetne posljedice susretanja s opasnostima na internetu.

Tijekom veljače obilježavanje dana sigurnog interneta usmjereno je na davanje svojeg doprinosa za bolji internet.

U sklopu toga proveden je niz aktivnosti na satovima informatike kojima se djeca educiraju o sigurnom korištenju interneta te mogućnost svakog pojedinca koji se koristi internetom, posebice na društvenim mrežama. Naglasak je na mogućnosti svakog pojednica da stvori „bolji“ internet.

U holu škole postavljen je pano te su izrađeni plakati kojima se ukazuje na važnost svakog pojedinca u stvaranju boljeg interneta pod motom…zaštiti sebe od drugih – zaštiti druge od sebe. Pano u holu izradili su učenici  8.b razreda zajedno sa razrednicom, učiteljicom informatike R. Papec.

Ostali učenici,  osim predavanja primjerenih njihovom uzrastu, imali su različite zadatke da pokažu svoj doprinos stvaranju sigurnijeg interneta.

Učenici  petih razreda radili su mentalne mape, šestih i sedmih brošure dok su učenici osmih razreda imali zadatak napraviti prezentaciju u PowerPoint-u o izradi sigurnih lozinka.

Nadamo se da će ove aktivnosti doprinjeti  da se učenici sigurno i kvalitetno koriste internetom.

Neke od radova koji su učenici napravili na satovima informatike možete pogledati dolje.

R. Papec

Priloženi dokumenti: