Svečanost literarnog, dramskog i novinarskog izraza

Autor: Renata Papec, 15. 2. 2011.

Međuopćinska smotra Lidrano u ivanečkoj osnovnoj školi

Domaćin ovogodišnje Međuopćinske smotre LiDraNo za područje Ivanec bila je prošlog petka OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog.

Na Smotri je sudjelovalo  69 učenika s 25 njihovih mentora iz svih škola s tog područja: OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća, OŠ Ante Starčevića, Lepoglava, OŠ Franje Serta, Bednja, OŠ grofa Janka Draškovića, Klenovnik, OŠ Gustava Krkleca, Čalinec, OŠ Ivana Rangera, Kamenica, OŠ Izidora Poljaka, Donja Višnjica, OŠ Metela Ožegovića, Radovan i škole domaćina.

Kako je cilj Smotre razvoj literarnog, dramskog i scenskog izraza u učenika, učenici se ne rangiraju, već Povjerenstva za prosudbu odrede pojedince ili ekipe koji predstavljaju ovo područje na sljedećem nivou natjecanja, Županijskoj smotri LiDraNo. Povjerenstva se rotiraju s ostalih područja naše županije pa su kod nas ovaj put prosuđivale članice s područja varaždinskih škola, a naše Povjerenstvo izvršilo je svoj zadatak na području Jugoistok. Nakon izvršenog odabira povjerenstva su održala okrugle stolove gdje su obrazložila svoj izbor.

Od 30 literarnih radova prispjelih na smotru na sljedeći nivo plasirali su se: Dominik Črepinko iz Kamenice, mentorice Mirjane Posavec radom Škrinjica želja, Ana Marija Starek iz Bednje, mentorice Đurđice Stubičar radom Zvončići, Ines Čovran iz PŠ Margečan, Radovan, mentorice Danice Prašnjak s radom Liepu je biti tiček, Lorena Brezovec iz Radovana, mentora Ivana Sigura, radom Moj senek, Ela Canjuga iz Ivanca, mentorice Marije Videc, radom Senje, Matija Mavrek iz PŠ Salinovec, Ivanec, mentorice Jelene Ficko, radom Kaj bom vej?, Ivana Telebar iz Donje Voće, mentorice Irene Šipek, radom Dvije činkvine i Zrinka Strupar iz Kamenice, mentorice Mirjane Posavec, radom O ljubavi.

Novinarskih je radova na prosudbu  stiglo četiri, a na sljedeći nivo poslan je samo intervju Inspiraciju za moja djela crpim iz privatnog života i stvarnih događaja Lucije Vusić iz Lepoglave, mentorice Ivane Vrček.

Prijava za samostalni scenski  nastup stiglo je 5 i svi su predloženi za županijsku smotru.  Tako ćemo na Županijskoj smotri u varaždinskom HNK moći vidjeti iz Donje Voće:  Vedrana Banfića, mentorice Ankice Belcar pri izvedbi Pijetla Blanke Dovjak Matković i Mateju Kokot, mentorice Marijane Švetak pri izvedbi Krijesnice Grigora Viteza, iz Radovana Mariju Zagorec  (PŠ Margečan), mentorice Danice Prašnjak pri izvedbi Zime Stanislava Femenića i Petru Brezovec, mentorice Jelene Piskač pri izvedbi Od ponedjeljka počinjem učiti Jadranka Bitenca te iz Maruševca Matea Martinčevića Mikića, mentorice Nevenke Jurinjak pri izvedbi Jedina moja Jadranke Oštasrčević.

Od 4 prijavljena skupna nastupa dalje idu lutkarska predstava Klaunijada-Maškarada (autorica Sanja Kireta Bebić) iz Klenovnika, mentorice Dragice Konjević, Tri praščića (Andrea Petrlik Huseinović) iz Ivanca, mentorice Silvije Čavlek i Stare cipele (Miro Gavran) iz Maruševca, mentorice Nevenke Jurinjak.

Smotru je organiziralo Stručno povjerenstvo u sastavu Dragutin Brezovec – predsjednik, Draženka Stančić i Irena Pejnović. Svima plasiranim na županijski nivo želimo još više uspjeha.