Mjesec hrvatske knjige

Autor: Renata Papec, 16. 11. 2014.

Kako vole Salinovčani?

Mjesec hrvatske knjige  tradicionalno se  svake godine obilježava od 15. listopada do 15. studenog različitim aktivnostima u knjižnicama, školama i vrtićima kako bi se djecu potaknulo i motiviralo za čitanje i druženje s knjigom.

Ove godine jedna od knjiga odabrana za Nacionalni kviz poticajnog čitanja bila je  Ljubav za početnike Zvonimira Baloga. Vođeni  tom knjigom  učenici Područne škole Tina Ujevića iz Salinovca proveli su niz aktivnosti i pokazali kako Salinovec  danas voli.  Na satima hrvatskog jezika upoznali su stvaralaštvo Zvonimira Baloga i vođeni njegovim pjesničkim duhom pisali su ljubavne pjesme, čitali ljubavne stihove i tekstove u knjižnici  te istražili kroz svoju lektiru koji su se sve likovi voljeli i kako.  Njihove aktivnosti upotpunili su svojim dolaskom  dragi gosti, gospođa Nada i gospodin Stjepan Poje, koji su učenicima ispričali niz zanimljivih priča iz svog života nakon 47 sretnih godina braka, a isto tako posjetili su ih i mladi par Ivana Kraš i Andrej Lončar koji su svojim pričama dokazali kako se puno toga do danas  promijenilo.  Nakon svih tih aktivnosti ostala je vrlo jasna poruka: „Za sretan zajednički život potrebni su razgovor, razumijevanje, iskrenost i kompromisi!“  Sve aktivnosti završili smo i nizom ljubavnih pjesama u izvedbi našeg učenika Antuna Botkovića koje su razveselile i naše goste.

Mjesec hrvatske knjige završili smo sudjelovanjem na završnoj svečanosti Drage domače rieči, literarnog natječaja koji se provodi u organizaciji Gradske knjižnice Ivanec gdje je naša učenica Maja Marjanović svojom pjesmom Rieči osvojila treću nagradu.

Valentina Posavec Kovač

« Svibanj 2024 »