Školsko natjecanje u čitanju naglas Čitam – I read – Ich lese

Autor: Draženka Stančić, 13. 5. 2024.

U našoj školi smo održali školsko natjecanje u čitanju naglas Čitam – I read – Ich lese. Razlog je tome što će se međuškolsko natjecanje održati ove godine prvi puta u OŠ Beletinec, a na školskoj razini uvijek imamo velik broj zainteresiranih učenika. Na višu razinu natjecanja idu po troje učenika iz svake kategorije. Ukupno se u kategoriji engleskog jezika natjecalo 19 učenika koje su pripremile 4 mentorice.

U kategoriji njemačkog jezika natjecalo se 7 učenika koje su pripremale 3 mentorice, dok smo u kategoriji hrvatskog jezika mogli čuti tri učenika koje je pripremila jedna mentorica. Na natjecanju u čitanju naglas iz hrvatskog jezika najbolja je bila Magdalena Petak, a s njom na međuškolsko idu i Filip Huđ kao drugi, te Luka Prekrit kao treći. Svi su učenici 7. a razreda i mentorica im je Marija Videc.

Na međuškolsku razinu čitanja naglas iz engleskog jezika kao najbolja plasirala se Nika Lončar, 5. c, druga je bila Lara Cuković, 5. c, mentorica im je Lana Belač, a treća je bila Martina Migač, 3. c, mentorice Marine Đurasek. Na međuškolskom čitanju naglas iz njemačkog jezika predstavljat će nas Vida Gotal, Mateo Foder kao drugi i treća Marta Gotal, svi iz 8. e razreda, mentorice Elizabete Klampfl. Želio im svima puno uspjeha.

Svaku je kategoriju procjenjivalo zasebno povjerenstvo koje se sastojalo od jedne učiteljice i dvoje učenika. To jedinstveno iskustvo rada u povjerenstvu za prosudbu doživjeli su Elena Šoštarić, 7. d i Vida Gotal, 8. e za hrvatski jezik, Petar Magaš i Lidija Kostić, 8. a za engleski jezik, te Matea Miklošić, 8. a i Sara Žuliček, 8. c za njemački jezik. S njima su u povjerenstvu bile učiteljice Jelena Ficko Kruhoberec, Katarina Kljunić i Jasenka Solina. Voditeljice događanja bile su Laura Solina, Valentina Hojsak i Hana Kostić iz 8. a, a natjecanje su organizirale knjižničarke Danijela Kušen i Draženka Stančić.

Osim što u četvrtak odlazimo na međuškolsku razinu čitanja naglas u školu s kojom zadnjih par godina surađujemo i koja će ovako prvi puta biti i domaćin, na natjecanju nam se priključuje i OŠ Kneginec Gornji i time se naša ljubav prema čitanju naglas počela širiti.

« Srpanj 2024 »