Dan otvorenih vrata Poleg jedne velke gore

Autor: Renata Papec, 5. 6. 2009.

Dan otvorenih vrata Poleg jedne velke gore također je uspješno završen. Održan je kraći uvodni kulturno umjetnički program nakon kojeg su učenici, nastavnici i gosti sudjelovali u nizu radionica raspoređenih po učionicama. Kulturno umjetnički program ostvarili su Zbor naše škole pod vodstvom Nade Peček, Antonija Peček (voditeljica Marija Videc), Anja Krtanjek, Dora Biškup i Miljenka Kolarek (voditeljica Suzana jagić), BenjaminTaourirt (voditelj Mislav Vudjan), Dramska družina (voditeljice Silvija Čavlek i Nataša Roginek), voditeljica programa bila je Ela Canjuga (voditeljica Marija Videc).
Ana Halamek i Dragica Stojaković su s učenicima 2. a i c razreda prikazale igrokaz Priča o rosi i tratinčici, Magdalena Pleško i Irena Prekrit su s članovima Učeničke zadruge održale radionicu ručnog rada, Mirjana Putar je s učenicima 1. d prikazala Dogodovštine, zgode i nezgode zabilježene u ivanečkom kraju, Terezija Šincek, Gordana Habek i Andrijana Šincek održale su s učenicima 4. a, b, d likovne radionice, Ivančica Krtanjek i 4. c prikazali su igrokaz Ljubavni jadi, a Ljubica Bakarić i 3. c igrokaze Izbor ljepote, Srce, Nek se vole đaci i škole, Anđelka Barlek izložila je makete – učeničke radove. Biljana Medved i Marina Vincek održale su radionicu izrade eko okvira za slike, Miroslav Dolenec i Gordana Ferenčak održali su radionicu Vesela matematika. Prezentaciju istraživanja Grupe biologa Ljevaci – dešnjaci prikazale su Marina Cvrtnjak i učenice Valentina Kraš i Tea Ribić, Melita Brodar je s učenicima prikazivala pokuse Čarolije u kemiji i prezetaciju Sreća je u hrani. Damir Švelec je s učenicima viših razreda prikazao pokuse iz fizike, Veronika Mendaš održala je s učenicima 7. razreda debatu Hrvatski sabor 1847., a Silvija Čavlek i Nataša Roginek održale su radionicu Dramske metode u nastavi. Održana su i tri kviza: Germanizmi u našem kraju Jasenke Habek i Povijest Ivanca i 170 godina školstva u Ivancu Renate Papec, Ive Kelemen i Sonje Poljak. Za trajanja proslave prikazivana je prezentacija Povijest školstva o prošlosti naše škole koju je izradila Renata Papec. Moglo se uz izložbu 170 godina osnovnog školstva poleg jedne velke gore pogledati i panoe s likovnim radovima učenika (pripremila Martina Gregur), o Pavici Hrazdira (Zdravka Friščić i Novinarska Grupa), ručne radove učenika 3. b razreda (voditeljica Slava Roc), literarne radove na temu Školskog dvorišta (5. a, b, i 6. a, b, voditeljica Marija Videc), pano o postignućima ekipe prve pomoći (voditeljica Josipa Krtanjek), radove Učeničke zadruge Ivančica (voditeljice Magdalena Pleško i Irena Prekrit). Prilog proslavi je i izlazak novog školskog lista Kukuljica u čijoj su izradi zajedno sudjelovali i zaposlenici i učenici naše škole, urednice lista su Zdravka Friščić i članica Novinarske grupe Magdalena Šlopar, lektorica Irena Pejnović.
I naše dvije područne slavile su svoje obljetnice. Škola u Kuljevčici slavila je 130. godišnjicu postojanja, a škola u Prigorcu 80. U njima je kao i u PŠ Tina Ujevića održan dan otvorenih vrata.
U Kuljevčici su održane tri radionice: Izrada predmeta od gline (zdjelice, tanjurići, vazice…), voditeljica Anica Brezovec, Izrada oblika od papira, voditeljica Zvjezdana Čižić, Izrada ptica od gline i perja, voditeljica Snježana Vuglovečki. Bila je pripremljena i izložba s lončarskim predmetima, nošnjama i fotografijama stare škole, a održano je i natjecanje u graničaru.
PŠ Prigorec organizirala je stručno upoznavanje učenika i gostiju s Etno zbirkom te obljetnicom škola.
PŠ Tina Ujevića, Salinovec proslavu je započela igrokazom učenika 6. razreda voditeljice Jelene Ficko te prikazom izrade brašna na starom žrvnju učenika 7. razreda, voditeljice Gordane Kovačić. Slijedile su radionice: Zdrava domaća hrana, voditeljica Štefica Čiček, Zdravi napitci, voditeljica Vesna Pavlović, Oblici od glinamola, voditeljica Božica Viderščak. Kruno Poje i Damir Jagić vodili su sportski susret za učenike viših razreda koji su se natjecali u nogometu i rukometu (dječaci, djevojčice samo u rukometu). U sklopu proslave Marija Krneta organizirala je Izložbu starina.
Ostaje nam od planiranih aktivnosti izdavanje prigodnog zbornika koje planiramo za jesen.

« Svibanj 2024 »