Desetorica učenika na IPO-u

Autor: Josip Kraš, 13. 12. 2022.

Povodom Svjetskog dana planina, PK Ivanec tradicionalno obilježava pohod po Ivanečkoj planinarskoj obilaznici, te je on održan ove godine u nedjelju 11. prosinca. Ovisno o uzrastu i mogućnostima postoje tri staze. Učenicima je namijenjena ona u trajanju tri do tri i pol sata hoda. Ove godine desetorica učenika iz naše škole sudjelovala su na pohodu, koji je započeo kod župne crkve u Ivancu te se nastavio prema Ivanečkim jezerima i zatim usponom prema Vitešincu, gdje su planinari konačno napustili asfalt i zakoračili na šumsko tlo.

Penjući se prema kapelici Svetog Duha, učenici su uživali u zimskoj idili friško napadanog snijega te, naravno, iskoristili to za neizostavne snježne radosti. Logistička služba PK Ivanec vozilom je došla na polovicu rute, opskrbiti učenike s toplim čajem. Nakon uspona spustili su se prema izletištu Pethrasti, gdje ih je dočekao friško kuhani grah sa slaninom. Posebno se na pješačenju istakla učenica Tesa Harjač, koja je, iako tek prvi razred, bez problema propješačila zahtjevnih 10 km puta. Vodič ispred PKI bio je Darko Kos, a učenicima su u pratnji bili učiteljica Martina Harjač i učitelj Josip Kraš. Na izletu su bili i učenici iz II. OŠ Varaždin.

« Svibanj 2024 »