Vukovarske crtice

Autor: Valentina Posavec Kovač, 22. 11. 2022.

Vukovarske crtice

….

Ti si vjera, istina,

Sloboda, snaga.

Ti si hrabrost,

Ponos,

Trag…

Mnogih duša glas.

Gradu heroja,

Ti naš si spas.

Vukovar.

Ena Vlahek, 6.s

Povodom Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u Područnoj školi Tina Ujevića provodi se projekt Vukovarske crtice, u sklopu kojeg učenici nizom aktivnosti, vezanim uz neko književno djelo, obilježavaju taj dan. Ove godine učenici 8. razreda posjetili su Vukovar 3. i 4. 11. i time započeli svoje aktivnosti. Prije odlaska u Vukovar na satu Hrvatskog jezika učenici su čitali Priče iz Vukovara Siniše Glavaševića na kojima su se temeljile sve daljnje aktivnosti. Iz svake priče izdvojili su misao koju su čitali na terenskoj nastavi kako bi kasnije sve te aktivnosti snimili u kratki film. Po povratku učenici su black out tehnikom oslikavali priče i novim izborom riječi stvorili prekrasne pouke i izreke vezane uz Vukovar i ratno stradavanje. I na satu Likovne kulture radili su na riječima Siniše Glavaševića, a svojim radovima ukrasili su školske panoe. Nakon toga učenici 6., 7. i 8. razreda pripremili su lampione s motivima Vukovara koje su zapalili u četvrtak, 17.11. u večernjim satima, s učiteljicom V. Posavec Kovač i sestrom Ivanom Husnjak. Na taj način s pijetetom učenici su odali počast svim žrtvama stradalim u ratu. Uz molitvu tijekom paljenja lampiona, učenici su čitali i Priče iz Vukovara te stihove koje su sami napisali. Sve njihove aktivnosti možete pogledati u kratkom filmu koji su pripremili učenici 8. razreda s učiteljicom V. Posavec Kovač.

Vukovarske crtice u kratkom videozapisu koji su izradili učenici 8. razreda.https://fb.watch/gX4wf92F01/

« Svibanj 2024 »