KLARA KLAMPFL I SANDI MALOIĆ NAGRAĐENI LJETNOM ŠKOLOM TEHNIČKIH AKTIVNOSTI U ZADRU

Autor: Anđelka Barlek, 9. 9. 2022.

Ljetna škola tehničkih aktivnosti Hrvatske zajednice tehničke kulture održana je u HI Hostelu  Zadru od 16. do 25. srpnja 2022. godine. Osnovnoškolski program je ostvaren kroz desetodnevne radionice u kojima je 36 učenika kroz različita područja tehničke kulture (konstruktorstvo, elektrotehnika, robotika, modelarstvo, 3D modeliranje, automatika) te različite informatičke i kreativne programe  izrađivalo tehničku tvorevinu “Marsov Rover”. U programu su sudjelovali prvaci s ovogodišnjeg 64. natjecanja mladih tehničara, nagrađeni učenici s Robokupa, nagrađeni učenici sa 4. izložbe radova - Mladi tehničari i njihovi mentori te prvaci s ovogodišnje Modelarske lige.

Uz navedene, u programu Ljetne škole tehničkih aktivnosti sudjelovala su i 4 učenika iz Zajednice tehničke kulture zadarske županije, a ostatak su bili učenici kojima su roditelji financirali školu te su uspjeli upasti u ovogodišnju ekipu polaznika sa liste čekanja dok nisu popunjena sva slobodna mjesta.
Slobodno vrijeme izvan radionica je bilo organizirano kroz različite sportske i zabavne aktivnosti, također pod pedagoškim i liječničkim nadzorom. Učenici su bili na plivanju, u gradu, imali vokalno-plesne zabave - karaoke i Kinect u velikoj dvorani HI Hostela, također im je bila dostupna i informatička učionica u kojoj su mogli koristiti računalo.

Klaru i Sandija posebno veseli što je svatko svoj “Marsov Rover”  mogao uzeti sa sobom. Kretanjem "Marsovog Rovera" upravljaju pomoću mobitela, a energija za njegov rad se proizvodi pomoću solarnih ćelija. Na displeju rovera su podaci o izmjerenoj temperaturi i vlažnosti zraka u prostoriji, točno vrijeme te led dioda koja registrira punjenje solarnih ćelija. Prezadovoljni su Ljetnom školom tehničkih aktivnosti jer su upoznali mnogo novih prijatelja te su imali priliku naučiti ono što inače kod kuće ne bi mogli pa bi obavezno ljetnu školu ponovili i iduće godine.

mentorica Anđelka Barlek

« Svibanj 2024 »