Moja novinarska avantura

Autor: Renata Papec, 11. 5. 2014.

Cijela priča počela je od regionalnog natjecanja iz odbojke. Svaka županija trebala je imati svog športskog fotoreportera da prati poluzavršnicu iz svakog športa nebitno je li srednja ili osnovna škola. Mene je predložio trener Poje te su me izabrali da pratim poluzavršnicu iz odbojke regije Sjever.

Na poluzavršnici trebala sam fotografirati te voditi intervjue s igračicama. Nakon toga imala sam tri dana da uredim slike, napišem članak te da ga pošaljem Hrvatskom športskom savezu kako bi ga objavili na Facebooku. Ja sam se isto natjecala, u projektu sam igrala, pisala, lajkala. Nakon mjesec dana nazvali su me iz Hrvatskog športskog saveza, javili da sam prva te su me pozvali na državnu završnicu u Poreč.

U Poreč sam putovala s curama iz Ivanca. Kad sam se prijavila na recepciji u hotelu Delfin, otišla sam upoznati ostale mlade novinare. Bilo nas je ukupno pet izabranih, ali natjecanje za najboljeg novinara još nije završilo. Svojim smo se trudom trebali dalje dokazivati. Svakome od nas dodijeljena su dva športa koja smo morali pratiti. Ja sam dobila badminton i košarku. Sljedeći dan morala sam rano ujutro putovati u Umag na završnicu iz badmintona. U hotel sam se vratila oko pet sati popodne i odmah sam se bacila na pisanje članaka.

U hotelu smo imali svoj ured u kojem smo provodili najviše vremena. U njemu smo pisali članke na laptopima, zabavljali se, gledali Sulejmana Veličanstvenog, pjevali, razgovarali. Osoba koja je uvijek bila uz nas i koja nam je pomagala bio je g. Karlo, novinar iz HZSN-a.

U slobodno vrijeme družila sam se s curama iz Ivanca i stjecala nova prijateljstva. U Poreču je bilo prelijepo, ali nažalost, odustala sam od daljnjeg natjecanja te se spakirala kući.

Ivana Rudnički

« Svibanj 2024 »