Virtualna mobilnost učenika PŠ Salinovec u sklopu Ersamus+ projekta The trail of architecture of the region we live in

Autor: Sonja Poljak, 1. 6. 2021.

Od 18. do 21. svibnja 2021. u sklopu Ersamus+ projekta The trail of architecture of the region we live in održana je Virtualna mobilnosti u kojoj je  škola domaćin bila Primary School No. 5 in Białystok iz Poljske, odnosno škola koordinator projekta.Kroz tri dana virtualne mobilnosti učenici su sudjelovali u radionicama i predavanjima koja je pripremila škola domaćin.  Prvi dan su učenici iz Poljske predstavili svoju zemlju, područje Podlasia i svoju školu. Nakon toga svi sudionici sudjelovali su u radionici modeliranja primjera tradicijske arhitekture Poljske.

Drugog dana učenicima je bila predstavljena kulturna tradicija Poljske, nakon čega su ostali učenici, predstavnici partnerskih škola, putem prezentacija predstavili  svoja znanja o Poljskoj te odigrali kviz.

Posljednji dan mobilnosti bio je posvećen temi Multikulturalnost našeg kraja. Tog dana učenici su svojim prezentacijama, međusobnim razgovorom i kvizom podijelili svoja iskustva i primjere o navedenoj temi.

Kroz sva tri dana mobilnosti poseban naglasak je prvenstveno bio na međusobnom upoznavanju i komuniciranju, a zatim i na predstavljanju svojih zemalja i škole. Naši su učenici s ozbiljnošću pristupili virtualnoj mobilnosti te su se istaknuli komunikativnošću, kreativnošću te zavidnim poznavanjem engleskog jezika na kojem se i vodila cijela mobilnost.

Našu školu predstavljalo je pet učenika; Tajana Pintarić, Veronika Đurasek, Medina Lončar, Ela Colarić i Karlo Sever sa učiteljice te voditeljice projekta; Valentina Posavec Kovač i Sonja Poljak.

Bilo mi je baš lijepo na virtualnoj mobilnosti. Naučila sam neke nove stvari, upoznala nove prijatelje. Svakako bi željela to ponoviti

Medina Lončar,8.s.

Jako mi se svidjelo, naučila sam mnogo toga novog i zanimljivog i upoznala nove prijatelje.

Ela Colarić, 8.s

Tema je bila odlična, uspio sam naučiti mnogo toga o raznim vjerama, kulturama te načinu života drugih ljuti. Nadam se da će u budućnosti biti više takvih programa.

Karlo Sever,8.s

Meni se jako svidjelo novo iskustvo! Bilo je lijepo iskoristiti svoje znanje i vještine u radionicama i u poznavanju novih prijatelja! Voljela bih više sudjelovati u takvim projektima. Sama tema o multikulturalnosti i tradicionalnom graditeljstvu je također zanimljiva.

Veronika Đurasek, 8.s.

« Ožujak 2024 »