MARINO BRUŽA HABEK DOBITNIK OSKARA ZNANJA

Autor: Anđelka Barlek, 17. 3. 2021.

Agencija za odgoj i obrazovanje i ove je godine tradicionalno državnim i međunarodnim prvacima dodijelila Oskar znanja najveću i najvažniju nagradu u obrazovanju  za izniman uspjeh  i postignute rezultate. Njime se već šesnaest godina nagrađuju uspješni učenici i njihovi mentori. Dodjela Oskara znanja organizirana je u suradnji Agencije za odgoj i obrazovanje uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja te Hrvatske zajednice županija. Dodjela nagrade Oskar znanja prvi put se održala online. Zbog epidemiološke situacije specijalna emisija posvećena je mladim, talentiranim, vrijednim učenicima i njihovim kreativnim i motiviranim mentorima, a svim oskarovcima, učenicima i mentorima, skulptura će biti poslana u školu.

Marino Bruža Habek svestrani učenik osmog razreda naše škole koji je ove godine bio na više županijskih natjecanja: informatike, kemije, tehničke kulture. Također je bio na festivalu matematike, informatike, na matematičkom natjecanju Klokan, pohađao centar izvrsnosti iz informatike, uz nabrojene aktivnosti najveća strast mu je sportski ples tj. latinoamerički i standardni plesovi gdje je također dobio priznanja. Uz mnogo medalja, 2020. godine na plesnim prvenstvima osvojio je i tri pehara. U petom razredu pohađao je Prometnu grupu, a već godinama je član je grupe Mladi tehničari unutar koje se bavi programiranjem robota. Sudjelovao je na STEAM tjednu iz robotike u našoj školi te se redovito natječe na županijskim Natjecanjima mladih tehničara. Tako se prošle godine plasirao na 62. natjecanje mladih tehničara iz robotike te postigao 1. mjesto  za što je dobio Oskara znanja. Njegova mentorica Anđelka Barlek ovom prilikom je dobila četvrtog Oskara znanja za postignute rezultate u radu s učenicima.