Recital duhovne poezije „Svetlost na bregu“

Autor: Valentina Posavec-Kovač, 20. 10. 2019.

U nedjelju, 13.listopada, učenice Područne škole Salinovec, članice grupe Kreativno stvaranje i izražavanje sudjelovale su na Recitalu duhovne poezije u Mađarevu. Učenice 6. razreda, Vida Grahek, Ivana Korenić i Gabriela Miklošić predstavile su svoju školu autorskim pjesmama duhovne tematike. Dane organizira Župa sv. Vida i sv. Jurja - Madžarevo, Gradska knjižnica i čitaonica „Novi Marof“ i Kulturno-umjetnička udruga „Magda i Luisa“ pod pokroviteljstvom Grada Novoga Marofa. Na Recitalu svoju duhovno-religioznu poeziju predstavili su učenici OŠ Novi Marof, OŠ Ljubešćica, OŠ Visoko i PŠ Salinovec. Nakon učenika svoje pjesme čitali su i brojni književnici iz cijele Hrvatske

Doživljaje i osjećaje proživljene na samom Recitalu najbolje prenose riječi idejnoga začetnika Recitala Tibora Martan: „Za nama su VI. Dani službenice Božje Marice Stanković. Prisjetili smo se lika i djela jedne iznimne žene, prosvjetne radnice i istinske vjernice, obukli smo narodne nošnje, crkvu uresili kinčom, jedni drugima pokazali što možemo i što stvaramo u području umjetnosti, oživjeli smo zvonjavu zvona u zvoniku u Kamenoj Gorici, tražili svjetlost zelenim zagorskim bregima, otvorili naša srca vjeri, ljubavi i nadi... Svih vas 230 sudionika u izvedbenom dijelu Maričinih dana zaslužuje naše duboko poštovanje i iskrenu molitvu. Svjetlost treba uzeti na samom njezinom izvorištu i darovati je nesebično svijetu baš onako kako je to činila sama službenica Božja Marica Stanković. Do VII. Dana službenice Božje Marice Stanković pratili vas anđeli!”

5.a 5. b 5. c 5. d 5. e
5. s 6. a 6. b 6. c 6. d