Učenici njemačkoga jezika ponovno na talentshowu „Max sucht den Superstar“

Autor: Ivana Matić, 14. 5. 2019.

Grupa učenika njemačkoga jezika „Junge Deutsche Experten“  iz OŠ Ivanec je aktivna na mnogo razina. Osim što se bavi lingvističkim istraživanjem germanizama u kajkavskome govoru i hrvatskome jeziku, pored toga što glumi na njemačkome jeziku i uprizoruje poznate dječje bajke, oni su vješti i u plesu i pjesmi na njemačkome jeziku pa su tako 10.svibnja nastupili na Talentshowu „Max sucht den Superstar“ u Cestici.

Riječ je o natjecanju na njemačkome jeziku, kojemu je cilj poticanje učenja njemačkoga jezika, kao i približavanje njemačkoga kao zabavnog i kreativnog jezika na kojem se može izražavati i na glazbeni način.

Polaznici ove grupe su sa svojom mentoricom i koreografom Ivanom Matić obradili poznatu pjesmu „Natural“ od grupe Imagine Dragons na poseban način. Najprije su je preveli na njemački jezik, a potom pripremili koreografiju za kazalište sjena. Bruna Žukina, učenica  5. razreda je pjevala na njemačkome jeziku, dok su Eni Kočet, Nela Hermeščec, Ivana Roginek, Marta Majcen i Iva Jakopec, također učenice 5. razreda, bile plesna skupina, koja je izvela ples sjena na izabranu glazbu.

Iako djevojke nisu osvojile jedno od prva tri mjesta, osvojile su srca publike i žirija te su nagrađene velikim pljeskom svih prisutnih, a kako je riječ o zanimljivoj scenskoj izvedbi brojni posjetitelji su snimali njihovu glazbeno scensku točku. Ovakav način scenskog izričaja na spomenutom natjecanju još nije izveden, tako da je izvedba spomenutih učenica bila zaista zapažena. Kako je to izgledalo pogledajte na fotografijama koje slijede.

Grupa se ovim putem također zahvaljuje svima, koji su pomogli da se ovakva izvedba ostvari, a to su ravnatelj OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Damir Jagić, vjeroučiteljica Nataša Roginek, Slaven Filipek, Josip Jagić, roditelji sudionika te tehnička podrška na natjecanju.

« Srpanj 2024 »