Zanimanja u zavičaju

Autor: Renata Papec, 8. 3. 2019.

Učenike 2.c su u srijedu 6. ožujka 2019. u razredu posjetili njihovi roditelji i predstavili im svoja zanimanja. Na vrlo zanimljiv i djeci pristupačan način pokazali su čime se bave i zašto je njihov posao važan. Učenici su s mnogo pažnje i interesa pratili njihova izlaganja. Učitelja fizike, Damira Šveleca posjetili su na njegovom radnom mjestu. On im je zanimljivom instalacijom pokazao kako nastaju valovi.

Evo njihovih dojmova:

Saznao sam da za svako zanimanje treba završiti određenu školu. Učitelji iz fizike nam je pokazao val od gumenih bombona. To mi se najviše svidjelo. Naučio sam da ako želim svirati neki instrument moram naučiti sve o njemu. Ako želim biti frizer moram završiti trogodišnju školu za frizere. Ivanova mama je edukacijski rehabilitator. Ona radi u školi za djecu s posebnim potrebama. Mihaelin tata građevinar nam je pokazao kao se radi tlocrt.

Mateo Mesec 2.c

Saznala sam kako se radi tlocrt, kako lijepo zvuči violina, kako se stavljaju uvijači za kosu i što radi edukacijski rehabilitator. Najviše su mi se svidjeli inženjer građevine i učiteljica glazbene kulture.

Nika Šincek  2.c

« Svibanj 2024 »