Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta

Autor: Renata Papec, 27. 2. 2019.

Poznato je da je mjesec veljača u svjetu poznat kao mjesec sigurnijeg interneta, a drugi dan drugog tjedna veljača kao Dan sigurnijeg interneta. Dan sigurnijeg interneta se obilježava u više od 130 država svijeta. U našoj školi, već dulje vrijeme sudjelujemo u programu sigurnosti na internetu. Tako smo i ove godine u matičnoj školi i PŠ Prigorec obilježili Dan sigurnijeg interneta raznim edukativnim sadržajima i radionicama na satovima Informatike pod vodstvom učiteljice Renate Papec.

Cilj nam je bio da kroz različite aktivnosti  osvijestitimo dobre i loše strane interneta, upozorimo  na opasnosti na mreži te naučimo kako se zaštititi.

Učenici nižih razreda (sudionici projekta Rano učenje informatike) izradili su online slikovnice.

Učenici viših razreda izradili su QR  kodove, stripove, kvizove te prezentacije kojim su pokazali veliko znanje ne samo o pravilnom korištenju interneta već i u poznavanju te  korištenju ICT tehnologije.

Za izradu radova koristili smo Web 2.0 alate, te smo na kraju zaključili:

….Djeca i mladi mogu pomoći kreirati bolji Internet tako da poštuju ostale korisnike interneta štiteći sebe, ali i druge.  Internet treba koristiti za kreiranje novih sadržaja, uključivanje u razne aktivnosti i dijeljenje s drugima. Najbolje će se suprostaviti cyber-nasilju tako da prijave sav neprimjeren ili zabranjen sadržaj koji primijete, te da daju potporu svojim vršnjacima koji se suočavaju s nasiljem na internetu.…

Nadamo se da će ove aktivnosti doprinjeti  da se učenici sigurno i kvalitetno koriste internetom.

Neke od učeničkih radova možete vidjeti u prilogu i nadamo se da će te znati „pročitati“ poruke „pisane“ QR kodom.

Renata Papec

Priloženi dokumenti: