Uspješan nastup na Dragoj domačoj rieči

Autor: Renata Papec, 14. 11. 2018.

U petak, 9. studenoga 2018. g., u kinodvorani u Ivancu, a povodom  Mjeseca hrvatske knjige, održana je završna priredba 38. književnoga natječaja  Draga domača rieč koji je organizirala Gradska knjižnica i čitaonica Gustav Krklec. Naša je škola redovit sudionik te manifestacije koja njeguje, potiče i čuva literarno stvaralaštvo na zavičajnom govoru. Ove godine se na natječaj javilo 15 škola iz triju županija kajkavskog govornog područja.

Naša je škola, možemo reći, bila vrlo uspješna jer je za objavljivanje u Zborniku izabrano 13 učeničkih radova, od kojih je jedan proglašen i najboljim.

Najviše sreće imala je Ema Posavec-Kovač, učenica 7. r. iz PŠ Salinovec, čija je pjesma Pot do sreče dobila prvu nagradu. Mentorica joj bila Valentina Posavec-Kovač, koja je pripremila i ostale učenike i radove iz PŠ Salinovec, a to su Iva Pofuk (8. r.) s pjesmama Stari Pintar i Dešč, Karla Bahun (7. r.) s pjesmom Muoj hravcki, Tajana Pintarić, (5. r.) s pjesmom  Jesenski dešč, Gabrijela Miklošić (5. r.) s pjesmom  Hosta i Paula Sviben (8. r.) s pjesmom Veter.

Iz matične škole u Zbornik su uvršteni Škuola, pjesma Davida Hrga (6.c) mentorice Irene Pejnović; Sportaš Borne Jagetića (8. a) i Najlepša Patrika Kušena (8. ) mentorice Marije Videc; Me serce Laure Putar (7.b),  Zakaj je sonce zaspale Lovre Mačeka (7.a) i Sekirka Nine Kolačka (5.a) mentorice Zdravke Friščić.

Čestitamo svim učenicima i mentorima te pozivamo i druge učenike da se dogodine osmjele i  napišu što bolje radove na dragoj kajkavskoj riječi. Time ćemo dati svoj doprinos čuvanju naše kulturne baštine.

Z.F.