„Kruh, krušac, kruščić “

Autor: Renata Papec, 25. 10. 2018.

Tijekom listopada, u Osnovnoj školi Ivana Kukuljevića Sakcinskog, kroz razne aktivnosti projektom „Kruh, krušac, kruščić“ obilježili smo Dane kruha. Učenici petih i šestih razreda donosili su jabuke kako bi kuharice ispekle pitu od jabuka koja se jela na sam dan blagoslova. Svaki je razred, zajedno sa svojim razrednicima, na satu razrednika, odradio odabranu aktivnost, prigodnu za tu priliku, te rezultatima rada ukrasio hodnik škole.

Dana 24. listopada učenici nižih razreda ispekli su, uz pomoć kuharica, peciva za svoj razred dok su učenici sedmih i osmih razreda sudjelovali u natjecanju „Pekarski četveroboj“ u kojem su se predstavnici svakog razreda natjecali u prikazivanju vlastitih vještina oblikovanja pekarskih proizvoda. Njihove vještine vrednovali su kuharica Biserka Hranić (jutarnja smjena) / Verona Težak (poslijepodnevna smjena), župnik Zoran Gložinić  (jutarnja smjena) / župni vikar Mišel Kovačević (poslijepodnevna smjena) i profesor Damir Jagić, ravnatelj škole, koji je na kraju proglasio pobjednika (8. d / 7. b). Svečan ton blagoslovu kruha dan je prigodnim nastupima učenika nižih razreda.

Da sve prođe u najboljem redu te da se projekt realizira pobrinula se organizatorica istog vjeroučiteljica Nataša Roginek.

Napisala: Hana Čavlek, 8. d

Podatke prikupila: Vida Jagić, 8. d