TERENSKA NASTAVA ZAGREB 4. razred

Autor: Renata Papec, 18. 10. 2018.

Dana 17. 10. 2018. godine učenici četvrtih razreda matične i područnih škola bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Zajedno sa svojim razrednicima upoznali su kulturne, povijesne i političke znamenitosti grada Zagreba. Prvo smo posjetili Zračnu luku Franjo Tuđman. Razgled zračne luke organiziran je uz stručno vodstvo.

Slijedila je vožnja autobusom uz panoramski razgled Donjeg grada. Nakon šetnje stigli smo do Trga bana Josipa Jelačića i uputili se uspinjačom na Gornji grad do kule Lotrščak gdje se točno u podne oglasio Grički top. Na Markovu trgu razgledali smo crkvu sv. Marka,  zgrade Vlade i Sabora, Kamenita vrata i Krvavi most. Šetnju smo nastavili do Zvjezdarnice Zagreb i prisustvovali zanimljivom predavanju, razgledu zvjezdarnice i astronomske opreme. Terensku nastavu završili smo odlaskom do Kaptola gdje se nalazi Zagrebačka katedrala i do najpoznatije zagrebačke tržnice Dolac. Slobodno vrijeme iskoristili smo za ručak, igru i druženje.

U kasnim poslijepodnevnim satima, puni pozitivnih dojmova i novih znanja učenici su se veseli vratili kući.