U DJEČJEM TJEDNU I DALJE SE PROVLAČI MOTO : LJUBAV DJECI PRIJE SVEGA

Autor: Renata Papec, 9. 10. 2018.

U našoj matičnoj i područnim školama od 1. do 7.10 2018.

• radili  smo radionice na Satu razrednika

• izložili uratke  u predvorju škole

• pisali smo poruke i crtali u školskim dvorištima

• 2. 10. 2018. bili smo u posjeti kod gradonačelnika

U posjeti kod gradonačelnika bile su predstavnice (3 učenice) Vijeća učenika i predstavnik Volonterskog kluba Iksići.

Želja nam je bila predočiti inicijativu sa sastanka Vijeća učenika o unapređenju postojećeg puta iz škole prema stajalištu autobusa za učenike putnika. Do inicijative učenika je došlo zato što učenici koriste uništeni asfaltni put s brojnim ispupčenjima od korijenja stabala. Osim toga dio puta je neosvijetljen, a na dolasku pred samo stajalište autobusa prinuđeni su koristiti travnatu površinu. Također i put od stajališta prema školi zahtijeva određene intervencije. Gradonačelniku su poteškoće prikazane i likovnim ostvarajima učenica 8. razreda na plakatu koji je koordinirala učiteljica likovne kulture sa stručnim suradnicama.

Gradonačelnik je izložio i ideju mogućeg rješavanja pitanja prijevoza učenika putnika iz samog školskog dvorišta.

Volonterski klub Iksići predstavio je projekt Skupljanjem čepova do skupih lijekova koji koordinira pedagoginja škole. Ideja je bila predstaviti proširivanje projekta u lokalnoj zajednici, a gradonačelnik sa svojim suradnicama objeručke je ponudio podršku i suradnju koju ćemo uskoro još konkretnije osmisliti nakon što Volonterski klub krene u aktivnosti širenja projekta na gradskom području.

Vrijeme koje smo proveli kod gradonačelnika prošlo je u ugodnoj radnoj atmosferi s izmjenjivanjem ideja i razmišljanja o navedenim temama. Da smo bili dobrodošli gosti svjedoče i fotografije na kojima se vidi da raspravljamo uz slatkiše, sokove i grickalice koje su nas dočekale. Nakon posjete informirali smo ravnatelja o dogovorima koje smo postigli.

Za koordinaciju obilježavanja Dječjeg tjedna: Iva Kelemen i Vesna Vitez