DRŽAVNO NATJECANJE – ODBOJKA (UČENICE)

Autor: Renata Papec, 3. 5. 2018.

Odbojkašice Školskog sportskog društva "IKS" OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca drugu su godinu zaredom bile sudionice završnice Državnog prvenstva iz odbojke za Školska sportska društva osnovnih škola koje se odigravalo u Poreču od 22. do 24. travnja. Od svih prošlogodišnjih sudionica same završnice jedino je naša škola to uspjela ponoviti i ove godine, dok su ostale škole - sudionice Državnog prvenstva u školskoj 2016./2017.- ispale u ranijim fazama ovog školskog natjecanja.

Ždrijeb je OŠ “IKS” Ivanec uvrstio u B skupinu zajedno sa ŠSD "Ostrožići" OŠ Ostrog (Kaštel Lukšić) i ŠSD "Bumbi" iz Vodnjana. Naše su učenice izgubile prvu utakmicu od Vodnjana 0:2, a u drugoj utakmici u skupini pobjedile favorizirane Ostrožićke sa 2:1 u setovima u izuzetno napetoj utakmici do samog kraja. Ta pobjeda će ostati zabilježena kao prva pobjeda Osnovne škole Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec na Državnom natjecanju iz odbojke (dosad sudjelovali ukupno 4 puta na samoj završnici)! Pošto je OŠ Ostrog sa 2:0 pobjedila OŠ Vodnjan, sve tri škole u grupi B su imale po jednu pobjedu i jedan poraz. Nažalost,  razlika dobivenih i izgubljenih setova je bila najnepovoljnija (negativna) za OŠ Ivanec pa su time zauzele treće mjesto u skupini, što je značilo da ne prolaze u daljnju fazu natjecanja. Tako su opet (kao i u školskoj 2016./2017.godini) zauzele ukupno 5. mjesto u državi (točnije dijele 5.mjesto s OŠ Vjenceslava Novaka – Zagreb). To je također ogroman uspjeh za našu školu s obzirom na sve veću popularnost ovog sporta među djevojčicama osnovnih škola te s obzirom na velik broj školskih ekipa koje su sudjelovale u svim nivoima ovog natjecanja. U finalu su se opet susrele škole iz naše skupine (OŠ Vodnjan i OŠ Ostrog) pa je iz toga lako zaključiti da je druga skupina bila nešto lakša i da je nedostajalo malo sreće pri ždrijebanju skupina.

Konačni poredak:

1.mjesto: OŠ VODNJAN - SCUOLA ELEMENTARE DIGNANO

2.mjesto: OŠ OSTROG – KAŠTEL LUKŠIĆ

3.mjesto: OŠ ANTUNA AUGUSTINČIĆA - ZAPREŠIĆ

4.mjesto: OŠ ĐURO PILAR – SLAVONSKI BROD

5.mjesto djele: OŠ IVANA KUKULJEVIĆA SAKCINSKOG - IVANEC, OŠ VJENCESLAVA NOVAKA - ZAGREB

Za OŠ IKS Ivanec su nastupile: Andriana Videc (kapetanica ekipe), Leonarda Inkret, Nika Džida, Marijeta Habek, Iva Šantalab, Sara Gotal, Mihaela Mašić, Stella Videc, Vida Strupar, Janja Jagarinec, Lana Vidman i Tara Ribić. Voditelj im je bio prof. Ivan Hrg, a mentor prof. Kruno Poje.

Za ovu školsku godinu od odbojkaških natjecanja preostaje još natjecanje 5.-6.razreda u kojem je OŠ Ivanec izborila nastup na županijskoj razini koja se odigrava u utorak 08.05.2018. u Areni Varaždin te ovim putem želimo puno uspjeha talentiranoj mlađoj školskoj postavi i prolazak na poluzavršnicu Državnog prvenstva (regionalno natjecanje).

« Ožujak 2024 »