Konferencija Erasmus+, iskustva i poticaji

Autor: Sonja Poljak, 13. 3. 2023.

Povodom završetka prvog Erasmus + projekta u našoj školi je  10. 3. 2023. održana konferencija pod nazivom Erasmus +, iskustva i poticaji.  Na konferenciji su sudjelovali učitelji i ravnatelji  iz OŠ Franje Serta, Bednja, OŠ Izidora Poljaka, Višnjica, OŠ Metela Ožegovića, Radovan, OŠ Gustava Krkleca, Maruševec, OŠ Ante Starčevića Lepoglava, OŠ I. K. Sakcinskog, Ivanec te PŠ Tina Ujevića Salinovec.

Konferenciju je otvorio ravnatelj, prof. Damir Jagić, koji je pozdravio goste i poželio im dobrodošlicu. Prvo predavanje na temu Erasmus akreditacija – Što i kako ? održala je Đurđica Krtanjek, voditeljica projektnog tima OŠ Franje Serta, Bednja koja je predstavila pisanje zahtjeva za akreditaciju, mogućnosti koje akreditacija pruža za buduće Erasmus projekte i primjere dobre prakse. Učiteljica Ivana Karpov je svojim  predavanjem pod nazivom S Erasmusom kroz (školski) život predstavila projekt u kojem su sudjelovali učitelji OŠ Izidora Poljaka, Višnjica te njegovu primjenu u radu s učenicima.  Temom Mješovito učenje i poučavanje učiteljica Danijela Ciglar predstavila je projekt u kojem su  sudjelovali učitelji OŠ Franje Serta, Bednja te njihovu primjenu u nastavi. Erasmus projekte predstavila je i škola domaćin. Učiteljica Marina Švelec i Melita Brodar predstavile su provedbu projekta Green Energy Saves the Earth, a Sonja Poljak , koordinatorica projekta kojeg su provodili učenici i učitelji PŠ Tina Ujevića Salinovec, u svom predavanju Tradicijska arhitektura mog zavičaja predstavila je projekt The trail of the architecture of the region we live in .

Konferencija je protekla u ugodnoj atmosferi, razmjeni iskustava i ugodnom druženju.

Hvala svima na dolasku!

« Svibanj 2024 »