Mali građani Šimun Čavlek, Eva Kramarić, Lara Cuković i Nika Lončar na državnoj Smotri projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja osvojili Prosudbeno povjerenstvo

Autor: Suzana Jagić, 19. 5. 2024.

Državna Smotra projekata iz Građanskog odgoja i obrazovanja u povezanosti s drugim međupredmetnim temama održana je 18. svibnja 2024. godine u OŠ Grigor Vitez u Zagrebu. Agencija za odgoj i obrazovanje razvila je u Građanskom odgoju i obrazovanju puno modula, a najstariji je Projekt građanin kroz koji učenici od najranije dobi uče kako biti aktivni građani, prepoznati problem svoje lokalne zajednice ili škole, istražiti moguća rješenja, izabrati rješenje koje će dovesti do poboljšanja života u zajednici te uče kako napraviti plan akcije.

Projekt "I ti i ja gradimo prijateljstvo" predstavili su polaznici izvannastavne aktivnosti Mali građani: Šimun Čavlek, Eva Kramarić (5. b), Lara Cuković i Nika Lončar (5. c), a rezultat je višemjesečnog rada s Udruga "Ivanečko sunce" 🌞 Članice Povjerenstva bile su oduševljene projektom te su pohvalile izlaganje učenika, plakate, dokumentacijsku mapu te mentorski rad učiteljice Suzane Jagić. Članica Povjerenstva mr. sc. Andreja Marcetić Malim je građanima na kraju predložila suradnju sljedeće školske godine kroz dvije razine: Vijeće za prevenciju Gradske četvrti Gornja Dubrava Zagreb i Centar za pružanje usluga u zajednici Novi Jelkovec.

Čestitke učenicima na uloženom trudu i izvrsnom predstavljanju 👏🏻👏🏻👏🏻

« Srpanj 2024 »