Školska godina 2022./23.

Projektni dan Naši projekti

Autor: Suzana Jagić, 29. 5. 2023. 21:05

[više]

Državna smotra projekata iz područja GOO Vijest ima dokument u privitku

Autor: Suzana Jagić, 25. 5. 2023. 07:56

[više]

Predstavljanje projekta Tradicionalna, a zdrava prehrana na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja Vijest ima dokument u privitku

Autor: Suzana Jagić, 24. 5. 2023. 06:59

Mali građani Eli Lepoglavec, Lovro i Lana Mavrek te Pavla Olman pod mentorstvom učiteljice Suzane Jagić, predstavili su na Državnoj smotri projekata iz građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt građanin svoju školu i školski projekt Tradicionalna, a zdrava prehrana. Smotra se održala u subotu, 20. svibnja 2023. u OŠ Grigor Vitez u Zagrebu. Povjerenstvo je pohvalilo ideju i metodologiju projekta, timski rad velikog broja učenika i učitelja na zajedničkom cilju, odličan portfelj kojeg je pratila dokumentacijska mapa, ali i zavidne prezentacijske vještine naših učenika

Proveden projekt TZP – Tradicionalna, a zdrava prehrana u našoj školi

Autor: Draženka Stančić, 22. 5. 2023. 06:57

Učenici naše škole primijetili su da se općenito nezdravo hrane, unatoč edukacijama na satovima iz Prirode i društva te Biologije i integriranim sadržajima o zdravoj prehrani međupredmetnih tema te da uglavnom pripadaju generaciji tzv. brze prehrane koju prepoznaju i vole. Također ne poznaju jela svog obiteljskog okružja, točnije, jela koja su tradicionalnog postanka, kao ni njihova zdrava i kvalitetna organoleptička svojstva. Stoga je u našoj školi osmišljen projekt TZP – Tradicionalna, a zdrava prehrana koji je uključivao izvannastavne aktivnosti Mali građani, Domaćinstvo i Mlade knjižničarke te gotovo sve razrede škole.

Chef Tomislav Špiček u našoj školi

Autor: Suzana Jagić, 7. 5. 2023. 06:55

Jedna od aktivnosti našeg projekta TZP - Tradicionalna, a zdrava prehrana bila je i gostovanje chefa Tomislava Špičeka u našoj školi. On je u školskoj knjižnici u društvu učenika izvannastavnih aktivnosti Mali Građani, Domaćinstvo i Mlade knjižničarke govorio o svojim najranijim kulinarskim iskustvima, školovanju i praksi za kuhara, radu i ocjenjivanju poznatih restorana, značenju tradicionalne prehrane, što je to zdrava prehrana, važnosti čuvanja baštinske prehrane.

[više]

Županijska smotra projekata iz područja GOO

Autor: Suzana Jagić, 7. 4. 2023. 07:59

U utorak, 4. 4. 2023. održana je na VI. OŠ Varaždin 2. županijska smotra projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja i drugih međupredmetnih tema - Projekt građanin. Našu školu predstavili su: Eli Lepoglavec, Lana i Lovro Mavrek te Pavla Olman iz 6. b razreda, a uz podršku svoje mentorice S. Jagić. Predstavili su školski projekt Tradicionalna, a zdrava prehrana u kojem su aktivno surađivali sa školskom knjižničarkom D. Stančić, voditeljicom INA Domaćinstvo J. Solina te s ostalim učiteljima od 1. do 8. razreda matične i područnih škola.

[više]

Aktivnosti projekta u siječnju 2023.

Autor: Suzana Jagić, 23. 1. 2023. 08:05

Provedena anketu o zdravoj tradicijskoj prehrani.

[više]

Projekt iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja: "Školski vremeplov"

Cilj: Osvijestiti važnost i značenje kontinuiranog djelovanja škole za svaku zajednicu uz poticanje interesa za proučavanje zavičajne povijesti.

Poticati na aktivno sudjelovanje u životu škole i šire zajednice s ciljem osobne i zajedničke dobrobiti preko rješavanja pitanja od općeg interesa.

Učenici koji su sudjelovali u izradi projekta članovi su grupe Mali građani (6. i 8. razred). Na Smotri projekata iz područja GOO projekt predstavljaju:

Sara Kelemen (6. r.), Dan Lepoglavec (6. r.), Marija Dugi (6. r.) te Nika Krtanjek (6. r.)

« Kolovoz 2021 »