Najčitatelji školske knjižnice

Autor: Draženka Stančić, 17. 12. 2021.

Uvidom u posudbu naše knjižnice pronašli smo najbolje čitatelje naše škole. Najviše knjiga među učenicima pročitala je Tena Grđan iz 3. b razreda. Ona je u ovom polugodištu pročitala 8 knjiga. Vito Borovečki iz 2. c pročitao je 6 knjiga, a isto toliko je pročitala i Helena Bregović iz 4. c razreda. Najviše knjiga među učiteljima, njih 5, pročitala je učiteljica razredne nastave Mirjana Putar. Toliko je i pročitala prva učenica među višim razredima, Matea Miklošić iz 6. a razreda.

Prigodom proglašenja najčitatelja pitali smo ih o čitanju.

Knjižničarka: Kakav je osjećaj biti najbolja čitateljica škole?

Tena: Osjećaj je lijep, dobar, pohvalan, iznenadila sam se kad mi je učiteljica rekla. U prvom razredu nisam baš voljela čitati knjige, ali sam onda shvatila da je to malo zanimljivije jer usput nešto i naučite.

Knjižničarka: Kakav je osjećaj biti među najboljim čitateljima škole?

Vito: Bio sam sretan što sam bio drugi.

Helena: Taj osjećaj je jako dobar jer nikad još nisam bila među najboljim čitateljima.

Matea: To što sam među najboljim čitateljima škole čini me ponosnom i potiče na čitanje još više knjiga.

Knjižničarka: Što mislite, zašto čitate više nego drugi?

Tena: Zato jer me zanima što piše stalno u tim knjigama, stalno je nešto zanimljivoga, stalno se nešto dešava, čudno i lijepo.

Vito: Ne znam kako drugi čitaju. Volim čitati neke knjige jer mi je ponekad lakše pročitati što trebam znati.

Helena: Ja čitam više od ostalih jer volim čitati. Kad sam bila još manja zamišljala sam kako ću više moći čitati kad budem velika. Čitanje će mi pomoći da jednom budem medicinska sestra.

Matea: Mislim da ne čitam više nego drugi, samo sam malo redovitija u čitanju i pisanju lektire.

Knjižničarka: Što mislite o važnosti čitanja, tj. je li čitanje važno za ljude i zašto?

Tena: Važno je zato jer uvijek iz priče naučimo neku pouku.

Vito: Čitanje je važno za ljude. Mogu brže i lakše napraviti neki posao i onda imaju više vremena za djecu ili nešto drugo.

Helena: Čitanje je važno za ljude da nauče više stvari, da budu pametniji i uspješniji.

Matea: Mislim da je čitanje važno za sve ljude jer tako stvaraju maštu, osjećaju nove osjećaje i više toga znaju i nauče.

Najčitatelji su nagrađeni priznanjem i čokoladama dok se za kraj školske godine razmišlja o nagradama vezanim uz čitanje. Nije teško pogoditi kakva će biti nagrada.

« Ožujak 2024 »