Web 2.0 alati - digitalni alati

MAKE BELIEFS COMIX

Autor: Renata Papec, 7. 11. 2017.

Digitalni alat za brzu i jednostavnu izradu stripova. Moguća registracija, ali nije potrebna. Ako smo registrirani imamo mogućnost spremanja na profilu. Na početnoj stranici možemo pronaći  opis kako alat funkcionira kao i video koji nam omogućava jednostavnije vizualno razumijevanje alata. Alat nudi mogućnost odabira između tri vrste okvira, odnosno tri različita broja za okvire (dva, tri ili četiri) unutar kojih može definirati pozadinu, likove i objekte za svoj strip. Ne postoji  mogućnosti dodavanja vlastitog sadržaja već se isključivo koristi sadržaj koji se nalazi unutar alata.

Tekst se dodaje unutar okvira za tekst  u obliku različitih balona. Uz elemenata koji se mogu koristiti za izradu stripa, nalaze se i funkcionalnosti koje omogućuju pomicanje, povećavanje ili smanjivanje , pomicanje prema naprijed , mijenjanje orijentacije  (gledanje u lijevo, gledanje u desno) i brisanje elemenata. Strip možemo ispisati,  pohraniti u obliku slike na vlastito računalo ili direktno poslati e-mailom drugoj osobi.

Zbog svoje jednostavnosti strip je pogodan za učenike od prvog do četvrtog razreda.

Koraci izrade stripa:

1. Pristup alatu: Alatu pristupamo na adresi: https://makebeliefscomix.com/ ili u tražilicu upišemo Make Beliefs Comix i pristupimo stranici.

2. Kad uđemo zaslon bi trebao imati donji izgled. Možemo birati opciju sa računom ili bez računa.

3. Ako se želimo registrirati upisujemo korisničko ime i lozinku.

4. Izrada je vrlo laka i prilagođena svim uzrastima te je poželjna i za prve razrede. Postoje ploče u kojima slažemo strip, kojih može biti najviše 18. Dobro je paziti da budu složene po 3 jer tako dobijemo skladniji strip. Možemo dodati naziv stripa, odabrati likove (povećavati, smanjivati, rotirati), stavljati različite pozadine i pisati tekst u oblačiće.

5. Ako nismo registrirani onda strip možemo poslati nekome na mail, no ne možemo ga kasnije uređivati, dok kod opcije sa računom strip se može kasnije uređivati.

6.

« Ožujak 2024 »