Europski dan jezika, 29. rujna 2021.

Autor: Ivana Matić, 26. 9. 2021.

I ove smo školske godine u našoj osnovnoj školi željeli obilježiti europski dan jezika promičući ideju višejezičnosti i važnosti znanja stranih jezika u suvremenom svijetu. S obzirom na epidemiju korona virusa našli smo se pred izazovom kako obilježiti taj dan sukladno epidemiološkim mjerama? Odluka je pala da ćemo ga obilježiti GLAZBOM! Umjesto školskog zvona tijekom odmora učenika zasvirale su pjesme na većini službenih europskih jezika, pa su tako učenici slušali glazbu na njemačkome, engleskome, španjolskome, talijanskome, francuskome i portugalskome, dok im je zadatak bio prepoznati koji je to jezik.

Nakon puno vremena, koje je prošlo od posljednje vesele školske priredbe, ovakvi zvuci, koji su odjekivali našom školom, izmamili su osmjehe na dječja lica, a nerijetke su i rasplesali.

Ovaj način obilježavanja dana jezika osmislile su i realizirale učiteljice njemačkoga jezika Jasenka Solina, Ivana Matić i Elizabeta Klampfl uz pomoć ravnatelja Damira Jagića te domara Slavena Filipeka.

Čestitamo Vam svima europski dan jezika!

„Užina za sve III“

Priloženi dokumenti: