OBAVIJEST O POČETKU I ORGANIZACIJI RADA ŠKOLE U ŠK. GOD. 2020./2021.

Autor: Renata Papec, 1. 9. 2020.

Za ovu školsku godinu planiramo rad u skladu s preporukama za početak nove nastavne godine Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

ORGANIZACIJA NASTAVE

• u matičnoj školi u Ivancu organizira se nastava za učenike razredne nastave u jutarnjoj smjeni (sati u trajanju 40 minuta), a za učenike predmetne nastave u popodnevnoj smjeni (sati u trajanju 45 minuta)

• u matičnoj školi učenici 5. – 8. razreda polazit će nastavu prema Modelu B: razredni odjeli dijele se na 2 skupine koje se izmjenjuju po režimu 3+2 i 2+3 (dan u školi, dan kod kuće)

• u područnim školama nastava se organizira za sve učenike u jutarnjoj smjeni (sati u trajanju 45 minuta, osim u PŠ Kuljevčici u trajanju 40 minuta)

• planira se provođenje svih oblika rada koji ne uključuju miješanje učenika različitih razreda

• svi učenici od razrednika dobivaju detaljnije obavijesti  i udžbenike 7. 9. 2020.

• učenici dobivaju 2 perive maske koje je osigurala Varaždinska županija

U svim situacijama potrebno je držati fizički razmak, provoditi pojačanu higijenu.

DOLAZAK UČENIKA I BORAVAK U ŠKOLI

• učenici koji imaju simptome zaraznih bolesti ili su u samoizolaciji ne dolaze u školu

• učenici kod kuće mjere temperaturu i bilježe vrijednosti

• svi učenici predmetne nastave u školu dolaze s maskama koje skidaju nakon ulaska u učionicu

• svi učenici putnici u autobusu nose maske i preporuča se da uvijek sjede na istom mjestu

• ulazak u školu organizira se na različitim ulazima prema uputama učitelja

• učenici svaki dan po ulasku u učionicu peru ruke sapunom i sjedaju na svoje mjesto

• učenici 5. – 8. razreda nose maske u svim školskim prostorima, osim u učionici

• svaki razred boravi u  prostoru jedne učionice (učitelji dolaze u učionicu)

• u slučaju potrebe izdvajanja učenika zbog pojave simptoma bolesti koristit će se posebno pripremljen prostor do dolaska roditelja

• prehrana učenika organizira se u prostoru učionice

• sanitarni čvorovi bit će podijeljeni prema razredima

DOLAZAK RODITELJA U ŠKOLU

• roditelji koji imaju simptome zaraznih bolesti ili su u samoizolaciji ne dolaze u pratnji djeteta

• roditelji ne ulaze u prostor škole (iznimka je prvi dan za roditelje učenika 1. razreda)

• individualni razgovori i kontakti s razrednicima i ostalim zaposlenicima mogući su telefonom ili drugim dogovorenim načinima komuniciranja

• iznimno, ulazak u školu odvija se uz evidenciju ulaska/izlaska i poštivanje mjera

Link na raspored smjena i zvonjenja od 8. 9. 2020. za matičnu i područne škole.

5.a 5. b 5. c 5. d 5. e
5. s 6. a 6. b 6. c 6. d