„Dobro je činiti dobro“

Autor: NATAŠA ROGINEK, 14. 12. 2019.

Predblagdanski adventski dani zovu nas učiniti koje dobro djelo te ih tako uljepšati osmjehom, lijepom riječi, simboličkim darom i trenucima zajedničkog druženja. Upravo je to bila  misao vodilja naše starije Dramske družine koju spretno i uspješno vodi vjeroučiteljica Silvija Čavlek. S velikim entuzijazmom oni su uvježbali scensku igru „Dobro je činiti dobro“ te je znakovito izveli u našem gradu na dvije značajne i hvale vrijedne priredbe.

Darija, Eleonora, Nika, Petra, Iva, Ivana, Ivan, Jakov, Borna, Dorian, Filip i Florijan tako su uz Međunarodni dan osoba s invaliditetom 4. prosinca gostovali u ivanečkom kinu na priredbi koju je Udruga „Ivanečko sunce“ priredila za svoje štićenike, razveselili ih i porukom scenske igre potvrdili višegodišnju uspješnu suradnju. Djecu iz udomiteljskih obitelji za koje je Udruga Nada priredila prigodnu priredbu i darivanje u amfiteatru Srednje škole u Ivancu također su obradovali trenucima smijeha, zabave ali i lijepom porukom scenske igre „Dobro je činiti dobro“ 5. prosinca. Prave ovacije smijeha doživjeli su na sam dan blagdana sveca dobrotvora , zaštitnika djece, sv. Nikole, 6. prosinca na domaćem terenu. Tu su ih veselo i razdragano u maloj školskoj sportskoj dvorani naše osnovne škole dočekali učenici nižih razreda jutarnje i poslijepodnevne smjene uživajući u zabavnoj i djeci primjerenoj ali i poučnoj nikolinjskoj izvedbi. Time su pokazali kako je i dar slobodnoga vremena kojeg odvojiš za druge veliko „činiti dobro“.

5.a 5. b 5. c 5. d 5. s
6. a 6. b 6. c 6. s 7. a