SVJETSKI DAN VODA 22.3. INTEGRIRANI DAN

Autor: Renata Papec, 29. 3. 2019.

Svjetski dan voda obilježava se 22. ožujka svake godine kako bi se skrenula pozornost ljudi diljem svijeta na važnost očuvanja vode za piće. Središnja tema ovogodišnjeg Svjetskog dana voda je "Voda za sve. Nikoga ne smijemo ostaviti po strani – svi trebamo vodu!“. Na Svjetski dan voda željeli smo i mi istaknuti važnost kvalitete vode koju koristimo za piće i u svakodnevnom životu.

U našoj sredini nemamo poteškoća u opskrbi dovoljnom količinom pitke vode za sve. Kao zadaća svima nama nameće se očuvanje tog važnog resursa. Zbog toga smo i 22.3. osmislili kao integrirani dan u svim razredima. Izrađivali smo plakate, uređivali panoe u učionicama i u predvorju škole, proveli radionice, radili prezentacije, gledali filmove, izrazili se likovno i literarno, izrađivali umne mape, pisali poruke, istraživali o vodi…povezali smo sadržaje nastavnih predmeta i ostalih aktivnosti u školi jednom važnom temom: VODA!

Sudjelovali su učenici i učitelji od 1. do 8. razreda, a za organizaciju su bile zadužene učiteljica kemije Melita Brodar i pedagoginja Vesna Vitez.

« Svibanj 2024 »