Ivanečki učitelji koji napreduju u zvanje mentora i savjetnika

Autor: Renata Papec, 8. 5. 2017.

Mentori i savjetnici posebno su zvanje koje stječu najizvrsniji učitelji, profesori, odgajatelji i stručni suradnici u školama i vrtićima. Svojom stručnošću, ljudskim, pedagoškim i metodičkim odlikama postižu rezultate u nastavnom i izvannastavnom radu te pridonose procesu poučavanja.

Učitelji i nastavnici u zvanje mentora odnosno savjetnika biraju se na pet godina i mogu ponovno biti izabrani u isto zvanje. Od dobivene prve Odluke o napredovanju, tijekom svakog narednog razdoblja od pet godina te nakon određene procedure, učitelji potvrđuju dobivena zvanja mentora ili napreduju u zvanje savjetnika.

Kako se već polako počinju zbrajati školski uspjesi šk. god. 2016./2017. jedan od njih su svakako i svečane promocije odgojno – obrazovnih djelatnika u zvanje mentora i savjetnika koje provodi Agencija za odgoj i obrazovanje. Ove školske godine iz OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec promovirano je ili potvrdilo zvanje pet učiteljica.

Svečanom promocijom u studenome 2016. u NSK u zvanje stručnog suradnika savjetnika unaprijeđena je školska knjižničarka Draženka Stančić, a u zvanje učiteljice savjetnice učiteljica Tehničke kulture Anđelka Barlek. Na promociji u travnju 2017. na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu učitelj mentor postala je učiteljica Informatike Renata Papec, dok su ponovno izbrane u zvanje savjetnice učiteljice vjeroučiteljica Nataša Roginek i učiteljica Povijesti Suzana Jagić.

« Studeni 2017 »