Trećaši na terenskoj nastavi u Ludbregu

Autor: Renata Papec, 2. 5. 2017.

U četvrtak, 27.04.2017. god. treći razredi OŠ Ivanec, PŠ Salinovec i PŠ Prigorec krenuli su zajedno sa svojim vjeroučiteljicama i razrednicama te župnikom Zoranom kao glavnim vodičem put Ludbrega na terensku nastavu iz Vjeronauka.

Ludbreg, važno središte naše Varaždinske županije, poznat pod nazivom „centar svijeta“ vrelo je povijesno i vjersko vrlo važnih sakralnih objekata. Sadržaje Vjeronauka koje smo obrađivali na satu željeli smo povezati sa neposrednom  stvarnošću te smo tako prvo posjetili kapelu sv. Križa u dvorcu Batthyany u kojem se prije 606 godina dogodila čudesna pretvorba vina u Krv Kristovu. Nakon toga u Pastoralnom centru pogledali smo dokumentarni film „Ludbreško čudo“ koji nam je posebno bio zanimljiv i zbog glavnog lika, svećenika koji je doživio pretvorbu, a utjelovio ga je upravo naš župnik Zoran. Naposljetku smo i vidjeli relikviju Krvi Kristove koja je izložena na štovanje u župnoj crkvi Presvetoga Trojstva. Poklonili smo se i zapjevali pjesmu slavljenja.

Stali smo i  u „centar svijeta“ na Trgu Svetog Trojstva, a po povratku smo pogledali i Svetište Predragocjene Krvi Kristove. Zaokruživši cjelinu o Euharistiji  ovim lijepim danom spremni smo za nedjeljno slavlje naše Prve Pričesti.

N.R.

« Rujan 2017 »