UDŽBENICI 2022./2023.

Autor: Damir Jagić, 7. 7. 2022.

Poštovani roditelji,

prema odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a temeljem Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu za školsku godinu 2022./2023. svim učenicima bit će osigurani besplatni udžbenici za obvezne i izborne predmete dok će se nabava drugih obrazovnih materijala (DOM): radne bilježnice, zbirke zadataka, atlasi, likovne mape i sl. financirati iz drugih izvora (roditelji, JLS, …). Suglasnost za pokrivanje troškova drugih obrazovnih materijala dali ste nam u prethodnom razdoblju te iste naručujete sami.

Svoje komplete udžbenika učenici će preuzimati u školi prvog dana nastave u novoj školskoj godini. Udžbenici su dijelom novi, dijelom rabljeni.

Roditelj/skrbnik će prilikom primitka udžbenika potpisati Izjavu o prihvaćanju obveze vraćanja udžbenika, a temeljem Naputka o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz državnog proračuna.

Izjavom se roditelj/skrbnik obvezuje da će po završetku nastavne godine vratiti školi udžbenike u uporabnom stanju, odnosno da će u slučaju njihovog gubitka ili oštećivanja biti dužni nadoknaditi štetu u iznosu od 50% kataloške cijene udžbenika. Roditelj/skrbnik učenika koji ne prihvati obvezu vraćanja udžbenika ne može ostvariti pravo na korištenje istih u narednoj školskoj godini.

Troškove nabave drugih obrazovnih materijala (DOM) za učenike 2. – 8. razreda i ove godine sufinancirat će Grad Ivanec.

Grad će te troškove nadoknaditi u visini zakonom propisanog novčanog limita za radne bilježnice te će pokriti i trošak nabave likovnih mapa.

Za učenike prvih razreda Grad Ivanec roditeljima/skrbnicima isplaćuje potporu za opremanje djeteta uoči polaska u školu o čemu su roditelji pravodobno informirani na roditeljskim sastancima.

Na linkovima/prilogu se nalaze popisi drugih obrazovnih materijala (DOM) od 1. - 8. razreda koje kupuju roditelji. Isti su dostavljeni svim ivanečkim dobavljačima.

DOM 1. - 4.           DOM 5. - 8.

Osim tih popisa, na linkovima/prilogu su dostupni i popisi svih udžbenika i pripadajućih drugih obrazovnih materijala koji će se koristiti u školskoj godini 2022./23., od 1.- 8. razreda.

UDŽ DOM 1. - 4.   UDŽ DOM 5. - 8.

Naputak o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika (MZOS)

Zakon o udzbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovu i srednju skolu NN 116/2018.

Priloženi dokumenti:
Udzbenici_+_DOM_5-8.pdf (203.24 KB)