Pavla Olman osvojila je nagradu na likovnom natječaj „Erik/a“

Autor: Suzana Jagić, 23. 5. 2022.

Uz izložbu „Erik/a – vunasti nosorog“ Gradski muzej Varaždin raspisao je likovni natječaj za djecu vrtićke dobi i učenike osnovnih i srednjih škola koji je bio otvoren od 6. travnja do 2. svibnja ove godine. Pozivu su se odazvale tri vrtićke ustanove, 10 osnovnih škola (I. OŠ Varaždin, II. OŠ Varaždin, IV. OŠ Varaždin, VI. OŠ Varaždin, OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec, OŠ Beletinec, OŠ Petrijanec, OŠ Petra Zrinskog Jalžabet, OŠ Suhopolje i OŠ Veliki Bukovec) te jedna srednjoškolska ustanova (Elektrostrojarska škola Varaždin).

Na natječaj su pristigla 134 likovna rada, među kojima 126 slika/crteža izrađenih u tehnici akvarela na papiru, akrila na platnu, flomastera na papiru, pastela na papiru, ugljena na papiru, bojica na papiru, kolaža, kombinirane tehnike (crtež i vuna) i osam skulptura u glini. Pregledom pristiglih radova stručno povjerenstvo iz GMV-a zaključilo je da će, s obzirom na kvalitetu uradaka, svi radovi biti zastupljeni na prigodnoj izložbi, a umjesto predviđena tri najbolja autora nagradit će se njih 22. Među nagrađenim radovima je i rad Pavle Olman, učenice 5. b razreda. Dodjela nagrada upriličena je na Međunarodni dan muzeja u srijedu, 18. svibnja u prostoru Gradskog muzeja Varaždin. Čestitke našoj Pavli!

Naši radovi

PROJEKT„Užina za sve “