Planinarska sekcija obilježila Svjetski dan šuma i voda

Autor: Josip Kraš, 21. 3. 2022.

U subotu, 19.03.2022. planinarska sekcija naše škole propješačila je proljetnu dionicu Vilinske staze povodom Svjetskog dana šuma i voda. U tu svrhu cilj je bio što više kretati se šumom uz potoke. Izlet je započeo usponom iz Lepoglave prema Kaniži i vodopadu Masni kamen gdje su članovi sekcije imali odmor za okrijepu i slikanje kod vodopada. Nakon toga krenuli su prema keltskom oltaru u šumama Kaniže, a uz potok ih je pratio ptičji cvrkut te opojni mirisi prvog proljetnog cvijeća.

Uz to imali su priliku u prirodi vidjeti kako izgleda meandar i ada, nastali kao posljedica bočne erozije na što su im vodiči skretali pozornost. Po izlasku iz šume popeli su se na vinorodni brijeg Verceleniju te nakon toga od Šumske vile odradili posljednju dionicu kroz Vuglovec i Knapić sve do društvenog doma „Knapić – Lančić“, gdje su po neke učenike stigli roditelji, dok se većina odlučila nastaviti pješice do Ivanca. Ukupno je na izletu sudjelovalo 40 učenika. Vodiči izleta bili su Juraj Vuglač i Kristina Kuštelega od strane PK Ivanec te učitelj Josip Kraš koji je ujedno bio i pratnja učenicima.

« Ožujak 2024 »