KLARA KLAMPFL DOBITNICA OSKARA ZNANJA

Autor: Anđelka Barlek, 1. 11. 2021.

Agencija za odgoj i obrazovanje i ove je godine tradicionalno državnim i međunarodnim prvacima dodijelila Oskar znanja najveću i najvažniju nagradu u obrazovanju  za izniman uspjeh  i postignute rezultate. Njime se već sedamnaestu godinu nagrađuju uspješni učenici. Dodjela Oskara znanja organizirana je u suradnji Agencije za odgoj i obrazovanje uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja te Hrvatske zajednice županija. Dodjela  je održana online drugu godinu za redom.

Zbog epidemiološke situacije specijalna emisija posvećena je mladim, talentiranim, vrijednim učenicima i njihovim kreativnim i motiviranim mentorima. Skulptura Oskara znanja, koja predstavlja stablo s krošnjom ljudskoga mozga, rad je učenice Chiare Cetušić iz Škole za primijenjenu umjetnost i dizajn iz Zagreba. Skulpture i priznanja učenicima te pohvalnice mentorima su dostavljene poštom diljem Hrvatske u njihove matične škole.

Klara Klampfl učenica je sedmog razreda. Od petog razreda je član grupe Mladi tehničari. Prošle školske godine aktivno je sudjelovala u STEAM tjednu naše škole koji je također održan on line. Sa Marinom Bružom Habekom pomogla je predstaviti programiranje robota u RoboPro jeziku pomoću videa. Klara se redovito natječe na Natjecanjima mladih tehničara. Tako se prošle godine kada je bila šesti razred plasirala na 63. natjecanje mladih tehničara iz graditeljstva, postigla 1. mjesto te dobila Oskara znanja.

Čestitke Klari na uloženom trudu i zalaganju te mnogo uspjeha u daljnjem radu.

mentorica Anđelka Barlek

« Ožujak 2024 »