Upute za sistematski pregled djeteta prije upisa u prvi razred osnovne škole

Autor: Renata Papec, 15. 5. 2020.

NAČIN NARUČIVANJA TERMINA ZA PREGLED :

Prilikom testiranja u školi dobiti ćete termin za pregled u školskoj ambulanti.

Pregled će se obaviti u ambulanti školske medicine u Domu zdravlja u Ivancu.

DOKUMENTACIJA

Tri dana prije termina pregleda u školskoj ambulanti potrebno je putem e-pošte ( na e-adresu: ivanec.sestra@zzjzzv.hr) dostaviti:

-  upitnik s anamnestičkim podacima koji ispunjava roditelj (Upitnik za roditelje objavljen je na web stranici škole i svaki roditelj će ga dobiti i ispisanog tijekom postupka procjene u školi )

-  presliku cjepne knjižice

-  presliku dodatne dokumentacije ukoliko postoji (povijest bolesti u slučaju kroničnog oboljenja, nalazi logopeda i/ili psihologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju)

Ukoliko nemate mogućnosti dostaviti nam navedenu dokumentaciju e-poštom, ponesite je sa sobom na pregled.

PRIDRŽAVANJE MJERA ZAŠTITE

Kada ćete u terminu pregleda biti pred ulazom u zgradu Doma zdravlja potrebno je nazvati ambulantu (na broj telefona: 042/784-060)  te pričekati dok dođemo po Vas. Prije ulaska u ambulantu mjeri se temperatura te se ispunjava izjava da niste, prema svom saznanju, bili u riziku od zaraze COVID-19 infekcijom.

U pratnji djeteta smije biti samo jedan roditelj. Potrebno je pridržavati se točnog termina pregleda i ne zadržavati se nakon završenog pregleda u čekaonici.

Na pregled ponesite zaštitnu masku za sebe i dijete.

Dijete ili roditelj s izmjerenom povišenom temperaturom i/ili s respiratornim tegobama neće biti primljeni.

PREGLED

Sestrinski dio pregleda uključuje mjerenje tjelesne mase i tjelesne visine, arterijskog tlaka, pulsa te pregled vida na daljinu.

Liječnički dio pregleda uključuje fizikalni pregled te procjenu zrelosti za upis u školu prema važećem obrascu. Po završetku pregleda obaviti će se cijepljenje stoga ponesite cjepnu knjižicu djeteta sa sobom.

Pregled stomatologa i laboratorijska obrada obaviti će se naknadno kada će epidemiološka situaciju to dozvoljavati i o tome ćete biti obaviješteni putem škole.

U Ivancu, 13.05.2020.

Teodora Belić, dr.med.spec.školske medicine