Poštovani roditelji

Autor: Damir Jagić, 4. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

zahvaljujem vam na svemu onome što ste učinili za kvalitetno funkcioniranje škole na daljinu te time omogućili da ova školska godina ne bude izgubljena. Unatoč svim naporima učitelja, bez vaše brige, nadzora i kontinuirane pomoći djeci, bilo bi im teško osigurati potrebne razine znanja za nadogradnju u narednim školskim godinama, ali i za život.

Za učenike viših razreda ovaj način nastave se nastavlja do kraja nastavne godine uz naša nastojanja njenog unapređivanja te još bolje suradnje s učenicima, roditeljima i skrbnicima. Kao što znate, zbog gospodarskih razloga došlo je do određenoga popuštanja preventivnih mjera te se od roditelja učenika od prvoga do četvrtoga razreda traži odluka o slanju ili ne slanju učenika u Školu.

Škola će učiniti sve potrebno sukladno Preporukama za organizaciju rada u razrednoj nastavi u mješovitom modelu nastave MZO-a i Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za osnovnoškolske ustanove učenika koji pohađaju razrednu nastavu HZJZ-a, kojima se učenicima od 1. - 4. razreda planira omogućiti pohađanje nastave po mješovitom modelu u prostorijama škole najranije od 11. 5. 2020.

Iz preporuka i uputa izdvajamo:

• potiče se nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kad je to moguće

• djeci s kroničnim bolestima ili onima koji su u doticaju s kroničnim bolesnicima preporučuje se ostanak kod kuće

• na nastavu dolaze učenici čija oba roditelja rade izvan kuće i nemaju nikakve druge mogućnosti zbrinjavanja djece

• organiziranog prijevoza učenika neće biti

• roditelji/skrbnici svojim potpisom potvrđuju da su zaposleni i da nisu u mogućnosti dijete ostaviti kod kuće pod nadzorom odrasle osobe

• dijete roditelj/skrbnik dovodi i odvodi iz ustanove na način da je u pratnji jednog djeteta uvijek jedna odrasla osoba, kada god je moguće u pratnji djeteta uvijek je ista osoba ili se izmjenjuju dvije odrasle osobe koje morate navesti u Izjavi, a ne pripadaju rizičnoj skupini

• ulazak u školsku ustanovu prije početka nastave organizirat će se na nekoliko ulaza

• vrijeme početka nastave bit će organiziran u različitim terminima (razredi će dolaziti u razmaku od 10 minuta)

• broj učenika u razredu može biti maksimalno 9 + učitelj/ica

• školska užina posluživat će se u učionicama

• tijekom boravka u školi kretanje učenika bit će ograničeno (dopušten je samo odlazak u sanitarni čvor)

• nastava iz stranih jezika, Vjeronauka i Glazbene kulture (4. razredi) i dalje će se odvijati na daljinu

• nakon početka nastave 11. 5. 2020.  iduća dva tjedna u školu neće biti moguće poslati djecu koja nisu započela nastavu po mješovitom modelu

Tražimo povratnu informaciju zbog učinkovitije organizacije rada u našoj školi.

Prije povratnog javljanja molimo roditelje/skrbnike da pažljivo pročitaju cjelovite

Upute HZJZ  i  preporuke MZO .

Molimo vas da se samo u slučaju odluke o  pohađanju mješovitog modela nastave vašeg djeteta povratno javite razrednici. Vaše odgovore očekujemo do utorka u 16 sati.

U tom slučaju bit će potrebno  popuniti i Izjavu o uključivanju u mješoviti model nastave  (u prilogu) te ju donijeti do četvrtka, 7. 5. 2020. do 12 sati u školu. Izjavu je moguće preuzeti i ispuniti i u školi.

Samo potpisane Izjave koje su predane u navedenom roku smatrat će se valjanom prijavom za nastavu u školi od 11. svibnja 2020.

Na kraju, bez obzira kakvu odluku donesete, naša suradnja se nastavlja za dobrobit naših učenika na putu stjecanja životnih znanja i vještina. Na vama i nama je da im osiguramo potrebne uvjete, damo upute i povratne informacije o kvaliteti rada, ohrabrenje i pohvale kada god je to moguće.

Za dodatna pitanja javite se ravnatelju Damiru Jagiću na mobitel 098 9556122 ili mail damir.jagic1@skole.hr

Priloženi dokumenti:
Izjava_za_povratak_u_skolu_.pdf (163.45 KB)