Međunarodni dan knjige i autorskih prava i Dan hrvatske knjige

Autor: Draženka Stančić, 24. 4. 2020.

U našoj školi obilježavamo Međunarodni dan knjige i autorskih prava i Dan hrvatske knjige na nekoliko načina. Učenici su sudjelovali u literarnom natječaju Posadi priču kojeg je organizirala Noć knjige i Hrvatska udruga školskih knjižničara.Potom su novim radovima odgovorili na izazov školske knjižnice koja ih je poslala u neobičnu avanturu zvanu Pažnja, tražimo vesele pisce!

Trebali su u kući pronaći 3 predmeta (jedan koji im se sviđa, jedan koji im ide na živce i jedan prema kojem su ravnodušni) te napisati priču tako da predmeti budu njeni likovi.

Priče su mogle biti smiješne ili napete. Objavljene su kao e-knjiga Predmetna priča.

Još je jedan izazov stigao iz školske knjižnice. Ovaj puta i za učitelje, ne samo učenike. Kako bi se odmorili od stresne nastave na daljinu, potaknuti su da naprave neku od triju vrsta fotografija: shelfie, bookface i hrptostih. Shelfie je je selfie uz policu s knjigama, bookface uključuje pomno planirano oblaganje lica ili nekog drugog dijela tijela, uz omot knjige koji sadrži odgovarajući dio tijela, tako da se pojavljuje miješanje života i umjetnosti, a hrptostih podrazumijeva pjesmu, stih ili otkačenu rečenicu koristeći samo naslove koje imate u kućnoj knjižnici. Fotografije su objavljene kao e-izložba Knjižni izazovi.

5.a 5. b 5. c 5. d 5. e
5. s 6. a 6. b 6. c 6. d