„Moj grad u muzeju“ – sudjelovanje u edukativnom programu uz izložbu Život „Pod Belom“

Autor: Suzana Jagić, 15. 1. 2020.

Druga tematska aktivnost školskog projekta „Moj grad u muzeju“ ostvarena je u Muzeju planinarstva Ivanec 14. siječnja 2020. s učenicima V. d razreda i članovima Povijesne skupine sedmih razreda. S učiteljicom Povijesti Suzanom Jagić najprije su razgledali izložbu Život „Pod Belom“ – Utjecaj obitelji Ožegović na svakodnevicu stanovništva belsko-radovanskog kraja, a potom su sudjelovali u edukativnoj radionici koju je za njih pripremila autorica izložbe Ana Škriljevečki.

I ova je aktivnost potvrdila kako ivanečki osnovnoškolci rado dolaze u Muzej te opravdanost projekta kojemu je cilj popularizacija Muzeja planinarstva Ivanec u lokalnoj zajednici te njegovo uključivanje u školske kurikulume.

Evaluacija posjeta Muzeju i sudjelovanja na radionici:

U Muzeju mi je bilo jako lijepo jer sam naučila nešto novo vezano za povijest ivanečkog kraja pa bih zato voljela to ponoviti. Nije mi bio prvi put da sam bila u Muzeju, no tamo mi nikad nije dosadno. Također, obožavam izložbe koje su nam pripremili zaposleni u Muzeju.

Linda Šoštarek, V. d

Meni se svidjelo u Muzeju zato što smo morali tražiti odgovore na pitanja.

Helena Canjuga, V. d

U Muzeju je bilo lijepo. Svidjelo mi se što smo rješavali zadatke i uz povijest upoznali plemićku obitelj Ožegović.

Gabrijela Galić, V. d

U Muzeju mi je bilo lijepo zato što je izložba bila zanimljiva. Žena u Muzeju sve je jako dobro objasnila.

Marko Gladović, V. d

5.a 5. b 5. c 5. d 5. e