16. studenog 2019. Prvi koordinacijski sastanak svih sudionika projekta „Stärkung der DaF-Vetikale im kroatischen Bildungssystem“ u Poreču

Autor: Ivana Matić, 22. 11. 2019.

Proteklog vikenda, 15. - 17.studenog 2019. u Poreču je održan međunarodni skup Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkoga jezika (KDV) na kojem je sudjelovalo više od 250 učitelja i profesora njemačkoga kao stranoga jezika. Program je obuhvaćao razne korisne i zanimljive radionice, plenarna predavanja gostujućih predavača, kulturni program, sajam ideja i mogućnosti u nastavi stranoga jezika te sportski program.

U sklopu skupa održan je i prvi koordinacijski sastanak svih sudionika projekta „Stärkung der DaF-Vetikale im kroatischen Bildungssystem“, projekta u organizaciji Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkoga jezika (KDV) uz pokroviteljstvo Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke. Na sastanku su sudjelovali predstavnici svih hrvatskih škola uključenih u projekt, a između njih i voditelji ivanečkog „trokuta“: Silvija Hogge – Buder, Valentina Majer te Ivana Matić, ujedno i član Predsjedništva KDV.

Na sastanku su profesorice kratkom prezentacijom prikazale što je u okviru ivanečke mreže do sada napravljeno, organizirano i postignuto te su dogovoreni daljnji koraci u svrhu postizanja krajnjeg cilja, a to je izrada kalendara na njemačkome jeziku za 2021. godinu, koji će prikazati našu regiju kroz najzanimljivije slike uz prateći tekst na tom stranome jeziku.

Predsjednica KDV Irena Horvatić Bilić te Tajnica KDV Lucia Miškulin Saletović na kraju su predstavnicima hrvatskih mreža škola podijelile timske majice za mentorice i djecu, koja sudjeluju u projektu, kako bi bili prepoznatljivi u svim daljnjim aktivnostima ovog zanimljivog projekta za poticanje učenja njemačkoga jezika.

5.a 5. b 5. c 5. d 5. s
6. a 6. b 6. c 6. s 7. a